Hubnutí s bylinkami – Lapacho

Červenec 24, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  2812
chudnutie a čaj lapacho

Čaj lapacho

Lapacho je čaj znám především v Jižní Americe. Je označován také jako čaj Inků a jeho kůrou se léčili už i samotný vládci Inků. Populární je zejména v Brazílii. V současnosti se pěstuje na území Bolívie, Brazílie, Peru a severní Argentiny. Kůra na přípravu čaje se získává z odrůdy stromů Lapacho Corado a Lapacho Morado, která je zbarvená do červena. Do povědomí západního světa se Lapacho se svým léčivými účinky dostalo až v 90. letech 20. století. Je oblíbený kvůli blahodárným účinkům na zdraví, a to především na proces hubnutí.

Výroba lapacha

Čaj se připravuje z kůry stromu. Po sklizni kůry je oddělena cenná vnitřní kůra. Tato kůra se následně suší při vysoké teplotě v tmavé místnosti. Kůra se oddělí od listů a zeminy ve vodní lázni. Při domácí přípravě se používá čajová směs z kůry stromu lapacho v množství 4 lžičky na litr vroucí vody. Je dobré nechat čaj převařit ještě 5 minut a následně nechat ještě 15 - 20 minut louhovat. Při přípravě je nutné vyhýbat se hliníkovým nádobám.

Popis lapacha

Čaj má charakteristickou silnou zemitou chuť. Pokud vám vadí těžká chuť čaje, můžete si ho trochu přisladit.

Účinky lapacha

Lapacho neobsahuje kofein, ale zato ukrývá množství základních vitamínů a minerálů. Obsahuje železo, vápník, hořčík, mangan, jód, bór a baryum. Působí preventivně proti různým nemocem a je přírodním antibiotikem. Pravidelné pití tohoto čaje snižuje riziko vzniku artritidy, cukrovky, rakoviny, střevních problémů a infekcí močového traktu. Zmírňuje příznaky chřipky, nachlazení, popálenin a kvasinkovou infekci. Je účinný i jako prostředek zmírňující nežádoucí účinky některých léků na chronická onemocnění. Účinky čaje lapacho se potvrdily i při pacientech s HIV.

Čaj lapacho a hubnutí

V boji s nadbytečnými kily je čaj lapacho silným bojovníkem. Odstraňuje z těla toxiny a těžké kovy. Pomáhá odstraňovat usazeniny v cévách. Zlepšuje látkovou výměnu a posiluje srdce a oběhový systém. Působí močopudně, pozitivně na kvalitu spánku a zlepšuje potenci. Mimo jiné, normalizuje hladinu cukru v krvi. Je vhodný i při rekonvalescenci mononukleózy a boreliózy. Pomáhá tlumit pocit hladu, a tím pádem je vhodný i pro všechny dietáře!.

Nežádoucí účinky lapacha

Čaj Lapacho se nedoporučuje dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám a nedoporučuje se lidem, kteří bojují s nízkým krevním tlakem. Zvažte jeho užívání i tehdy, pokud máte průjem.

Ilustrační foto: 123rf.com

Přečtěte si více: Čaj na hubnutí Pu-erhDiskuse k článku Hubnutí s bylinkami – Lapacho

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Hubnutí s bylinkami – Lapacho