Antónia Mačingová a její detoxikační dieta

24 května, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  26799
ako schudnúť

Momentálně se těší velké popularitě náročné i méně náročné detoxikační plány a programy, které většinou slibují totéž - očistu organismu od nahromaděných škodlivin s přidaným efektem ztráty pár centimetrů, nebo kil. Mezi oblíbené patří v současnosti i detoxikační dieta Antónie Mačingové, očistná kúra se sirupem Neera a kayenským kořením, třídenní dieta a další. Propagátory daného typu hubnutí se často stávají lidé ze showbyznysu, kteří na základě typů od nutričních specialistů zhubnou často až zdánlivě nemožné čísla.

Ověřené a zároveň úspěšné se v reálném životě ukáží jen málokteré detoxikační diety, o kterých si můžete přečíst v časopisech. Mnohé z nich dokáží být nebezpečné pro naše zdraví a zapříčinit dlouhodobé problémy s trávením, nadýmáním, nežádoucí jojo efekt, či dlouhodobý problém s nedostatkem živin v těle. Pokud si nechcete nahnat nečekané zdravotní problémy, poraďte se před jakýmkoli detoxikačním programem s vaším lékařem.

Cíl detoxikačního programu podle Antónie Mačingové

28-denní detoxikační program podle Antónie Mačingové se těší v současnosti velké oblibě. O hubnutí není v první řadě, při tomto programu, ani zmínky. Cílem detoxikace je očistit organismus od toxinů, zlepšit stav pokožky, podpořit vstřebávání živin v těle a mít celkový dobrý pocit.

Kdo je Antónia Mačingová

Mgr. Antónia Mačingová dlouhodobě působí zejména v Košicích. Vystudovala andragogiku, ale zdravým životním stylem a stravováním se zabývá již 15 let. Popud přišel z řad vlastní rodiny a jejich stravovacích návyků, které přinesly nadváhu a srdečně-cévní onemocnění. Snaží se zbořit dávné mýty stravování a špatných návyků, které už léta praktikují celé generace. Tvrdí, že geneticky daná není samotná nadváha, ale nesprávné stravovací návyky. Tvrzení o tom, že klasická strava roky nikomu neublížila, proč by měla ublížit tím dalším generacím, si můžete povídat roky. Nabrat ten správný směr se dá ze dne na den. Správnou cestu stravování a detoxikace se paní Mačingová snaží ukázat zejména svým čtenářům a návštěvníkům besed, které se uskutečňují po celém Slovensku a Čechách. Vypracovala jednoduchý detoxikační dietní plán, který se dodržuje 28 dní. Její publikace "Zhubněte jednou pro vždy" a "Najezte se do štíhlosti" se krátce po vydání staly bestsellerem. Rady, tipy, rozhovory a hlavně recepty se autorka snaží rozdávat nadále. Je častým hostem diskusních fórech a televizi.

Proč zvolit 28 denní detoxikaci podle Antónie Mačingové

Složitá doba, která celá plyne nějak moc rychle, potřebuje rychlou stravu, která je hotová hned. A tak se odklání od klasických pokrmů naší kuchyně a volíme cestu fast foodů a rychlého občerstvení. Způsob, jakým utišit svůj hlad, vede již v mladém věku k problémům s nadváhou, zdravotním komplikacím pokud častým návštěvám lékaře. Člověk často bilancuje až v okamžiku, kdy nastanou komplikace - životní a zdravotní. Vhodné je, abychom změnili svou stravu dříve než bude pozdě. Pokud již pozorujete na sobě výstražné znaky, jako například špatný stav pleti, problémy s pálením žáhy, nepravidelné vylučování, špatný spánek, nebo nadváha, je načase podívat se na svůj jídelníček trochu kritičtější.

Detoxikace jako proces očišťování těla vylučování škodlivých látek je vhodná nejen při problémech se zažíváním, ale také s celkovou únavou a bohužel stále častějším, syndromem vyhoření. Samotná očista může být krátkodobá, ale i dlouhodobá. Závisí jen na vás na jak dlouhou dobu jste schopni vzdát se svých oblíbených jídel a do jaké míry jste ochoten změnit svůj život i po skončení detoxikace.

Antónia Mačingová a její detoxikační program

Detoxikace podle Antónie Mačingové je poměrně klidný proces , který nevyžaduje přehnané úsilí a nezvládnutelné omezení. Pravidla jsou jednoduchá: stačí vydržet 28 dní (což je podle autorky doba potřebná k obnovení buňky) a denně vypít 3 až 4 litry převařené vody. Pro snadné orientování a také rychlejší přípravu nabízí autorka i recepty na detoxikační pochoutky . Za 28 dní probíhá proces revitalizace , obnovy kolagenu v buňce a co je hlavní, proběhne očista střev. Důležitý je pitný režim, na který zapomínají zejména ženy. Podle autorky, pokud vydržíte pít doporučené množství vody 21 dnů, vaše tělo si vodu bude ptát samo.

Překyselení organismu, pitný režim a jídelníček během detoxikace

Civilizační chorobou se stává překyselování organismu nezdravou stravou a přidáváním konzervantů a umělých látek do potravin . Cílem tohoto druhu detoxikace je harmonizace organismu a odstranění problémů s překyselením , proto i pití kávy se doporučuje pouze lidem s krevní skupinou A a AB. Lidé se skupinou 0 a B si mohou dopřát obilninové a cikorkové kávovou směs. Čaje a čajové směsi jsou dovoleny. Omezené je jen pití bylinkových čajů , při kterém je nutné po dvou týdnech změnit druh. Mačingová doporučuje vyhýbat se během celých 28 dní vážení. Důležité je jíst do pocitu nasycení, doporučuje se přidat do jídelníčku vlašské ořechy a rozinky jako alternativu desátý a bílý jogurt s medem, skořicí a ořechy jako svačina.

Tato detoxikace není primárně zaměřena na ztrátu hmotnosti, ale pro zlepšení metabolismu a zlepšení kvality života. Základem je uvědomit si nedostatky své životosprávy a stravovacích návyků.

Průběh detoxikace organismu

První týden detoxikace

Startovací týden je zaměřen zejména na doplnění živin. Díky obsahu vlákniny v ovoci, zelenině a přísunu vody probíhá očista i v trávicím traktu a střevech. Hlavními potravinami v prvním týdnu jsou červená řepa, fazolové lusky a mrkev. Červená řepa je přírodním zdrojem mnoha minerálních látek, vlákniny a kyseliny listové, proto se v detoxikačním procesu stává hlavním hrdinou .

Druhý týden detoxikace

V tomto týdnu už řadíme bílkoviny a sacharidy. Tím se stává celý proces očisty pestřejším a není takovou zátěží jako striktní dieta. Autorka v tomto týdnu doporučuje probiotika v přírodní formě. Vhodným zdrojem je kyselá (kysané) zelí.

Třetí týden detoxikace

Třetí fáze by se měla co nejvíce podobat vašemu předchozímu životu, ale s tím rozdílem, že odstraníme nezdravé návyky klasické české kuchyně. V tomto období byste měli pozorovat , že k nasycení potřebujete toho sníst mnohem více než na začátku. Tělo se už přestává chovat jako podvyživené a právě tento fakt by měl způsobit úbytek v centimetrech a konfekčních velikostech.

Čtvrtý týden detoxikace

Poslední týden je zrcadlem toho, jak jste se během celého procesu očišťování chovali. Pokud jste dodržovali všechny zásady a pravidla, konečně byste měli vidět plody své práce v ztracených kilech, zvýšené radosti ze života a co je nejhlavnější, znovu nalezeném zdraví.

Od tohoto detoxikačního plánu si netřeba slibovat rychlý úbytek na váze. Třeba si uvědomit, že každá změna potřebuje, na své projevení se, čas. Na základní 28 -denní plán navazuje i následný tříměsíční proces, který autorka nazvala tzv. stupňovou metodou. Během tří měsíců je třeba stravovat se podle receptů z knihy a jistým druhem dělené stravy, který autorka nazvala stravování dle semaforu, která dělí potraviny na sacharidové, bílkovinné a neutrální.

Přínos a výhody 28denní detoxikace na organismus

Pokud úspěšně dokončíte celý proces, odměnou vám bude i mnoho zdravotních benefitů. Nejvýznamnější je pokles hladiny cukru v krvi a hladiny cholesterolu. Pokud trpíte Crohnovou chorobou, může se vám zlepšit stav. Pacienti přestávají být anemičtí, a to zejména díky obsahu železa z červené řepy. Výrazně zkrásní a zlepší se i průběh kožních onemocnění.

Ženy ocení detoxikaci podle Antónie Mačingové v každém věku. U mladších žen zmírňuje PMS syndrom a u starších žen projevy klimakteria . Strava v jídelníčku a její správné načasování také pozitivně ovlivňuje vzhled a růst nehtů a vlasů. Již během 28 dní tělo přestává zadržovat vodu, vyloučí nežádoucí lepek, který se ukládá v tkáních a deformuje jejich. Největší výhodou tohoto stravování je fakt, že tělo není stresované neustálým nedostatkem, protože jíte až do pocitu zasycení.

Pokud se už rozhodnete pro tento typ očisty, nebo zvolíte jiný, zda vlastní, důležité je, abyste měli jasno v tom, co danou očistou chcete dosáhnout.

Ilustrační foto: 123rf.com

Diskuse k článku Antónia Mačingová a její detoxikační dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Antónia Mačingová a její detoxikační dieta