Citronová dieta

13 května, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  9868
citrónová diéta

Citronová dieta patří mezi detoxikační diety. Základem citrónové diety je citronová šťáva, kajenský pepř a javorový sirup. Tyto 3 složky jsou ekologické, vysoce kvalitní a používají se co nejčerstvější.

Citronová dieta a její složky

Když se rozhodnete pro detoxikaci organismu s citronovou dietou, je třeba vědět, jak si správně připravit citrony. Nejvhodnější jsou organické citrony, aby obsah pesticidů obsažený v citrónech byl minimální. Nejlepší je používat čerstvé citrony, tj. odšťavnit si je těsně před použitím jako si citrony odšťavnit na celý den. Citronová dieta obsahuje i další produkty, jako jsou čerstvé šťávy, sůl, voda a projímavý čaj.

Jak funguje citronová dieta

Citronová dieta se skládá ze tří fází. Na začátku citrónové diety se z jídelníčku zcela odstraní pevná strava.

1. den - budete konzumovat jen ovoce a zeleninu

2. den - budete konzumovat jen šťávy a vývar

3. den - budete pít jen zředěný džus

4. - 14. den - budete pít 12 sklenic citrónové šťávy denně. Dále se může pít projímavý čaj a litr slané vody každé ráno po dobu přibližně 10 dnů. Na konci půstu zase začnete opačným směrem. A to, v první den budete pít jen zředěný džus, druhý den šťávy a vývar a třetí den ovoce a zeleninu.

Účinky, pozitiva a negativa citrónové diety

Citronová dieta svými detoxikačními účinky podpoří vylučování toxinů z těla ve formě časté stolice. Při citronové dietě se mohou vyskytnout závratě, nevolnost a těžké břišní křeče. Citronový půst držen delší dobu může způsobit poškození ledvin a jater. Před držením citrónové diety se poraďte se svým lékařem.

Máte zkušenosti s detoxikační citronovou dietou? Pokud ano, podělte se s námi o ně v diskuzi pod článkem.

Foto © viperagp - Fotolia.com

Přečtěte si více: Mrkvová diéta
Diskuse k článku Citronová dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Citronová dieta