Detoxikace organismu s melounem, mátou a okurkou

7 května, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  8402
melón

Pití čerstvě vylisovaných šťáv nebo ovocného pyré může být vynikající metodou jak do svého jídelníčku dostat ještě více živin. Přidání čerstvé šťávy z máty, melounu a okurky do svého jídelníčku si doplníte vitaminy a minerály. Pití čerstvých šťáv je oblíbenou formou detoxikace a očišťování organismu a právě tato kombinace je dobře snášena a často mezi konzumenty vyhledávána.

Efekt detoxikační diety

Detoxikace šťávami je skvělým způsobem, jak očistit organismus a zároveň vlít do těla novou energii. Velkým plusem detoxu je i úbytek na váze. Příznivé účinky detoxikace se vědecky ještě nepodařilo prokázat, jsou však ověřené zkušenostmi. Kůže, játra, ledviny a trávicí trakt jsou po očistě opět připraveny účinně filtrovat a odstraňovat toxiny. Účinky detoxikace závisí od potravin, složek, které si na detoxikaci organismu zvolíte. Některé typy očisty jsou velmi restriktivní a dočasně zařazují období půstu, případně vylučují potravu a nařizují jen pitný režim. Některé detoxikační diety obsahují také bylinky, které pomáhají vyčistit tlusté střevo a trávicí trakt. Je jen na vás, který typ detoxikace si zvolíte.

Výhody detoxikační diety

Výhodou očisty pomocí detoxikační diety je to, že se vyloučí z jídelníčku škodlivé mastné, sladké a zpracované potraviny. Mnoho z těchto potravin obsahuje chemické konzervační látky, příchutě a barviva, které mohou být pro tělo toxické. Tyto potraviny nemají téměř žádnou výživovou hodnotu a jsou tedy více na škodu než užitek.

Přísun živin během detoxikace

Přidání šťávy z melounu, okurky a máty do jídelníčku je dobrou volbou zejména z hlediska nízkého obsahu cukru, vysoké hydratační schopnosti a výborného nutričního složení. Meloun je známé dietní ovoce, protože obsahuje hodně vody, málo cukru a sodíku. Okurka obsahuje 96% vody a oxid křemičitý, který je potřený pro zdravé pojivovou tkáň. Máta je populární bylinka, která pomáhá zejména při zažívacích potížích. Obsahuje vitaminy A a C, železo, draslík, vápník, měď a mangan.

Upozornění

Detoxikace organismu šťávami nemusí být vhodná pro každého. Někteří jedinci si ji však pochvalují. Po detoxikační kúře mají více energie a cítí se zdravější. Negativem detoxikace může být deficit bílkovin a jiných živin ze stravy. A právě rovnováha přijatých živin a minerálů je základním principem zdravého stravování. Narušení této rovnováhy může přinést únavu, slabost a úbytek svalové hmoty, a to i v dlouhodobém měřítku. Obzvláště nebezpečná může být detoxikace ovocnými šťávami pro diabetiky, kteří si musejí hladinu přijatého cukru hlídat. Je dobré poradit se před plánovanou detoxikací se svým lékařem, zda výživovým poradcem.

Pokud znáte účinnou detoxikaci pomocí jiných potravin, podělte se s námi o vaše zkušenosti v diskusi pod článkem.

Přečtěte si více: Paleo dieta
Diskuse k článku Detoxikace organismu s melounem, mátou a okurkou

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Detoxikace organismu s melounem, mátou a okurkou