Detoxikační dieta

21 února, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  8245
detoxikačné diéty

Chcete se očistit od toxinů, zlepšit odstraňování odpadních látek a podpořit tím své zdraví a vitalitu? Řešením může být detoxikační dieta, která vám pomůže očistit váš organismus.

Očista organismu v podobě detoxikace

V dnešní době žijeme v prostředí, které je ve větší míře znečištěné toxiny, které zatěžují náš organismus. Spolu s nesprávnými stravovacími návyky naše tělo připravujeme o pocity pohody. Správná očista organismu pomocí detoxikační diety má pomoci tělu vyrovnat se s nadměrnými nahromaděnými látkami, podpořit zdraví, dodat energii a zlepšit obranyschopnost.

Jakými způsoby detoxikovat tělo

Intenzivní detoxikační diety trvající 2 dny jsou drastičtější než několikatýdenní, protože je při jejich držení přísně omezen přísun stravy. Detoxikační kúry, které trvají několik týdnů jsou vhodnější, protože se při nich dovoluje konzumovat pestrá strava.

Detoxikační dieta

Lidé, kteří se rozhodli dodržovat detoxikační dietu a začnou se zdravě stravovat, dosáhnou snížení tělesné hmotnosti a budou se cítit mnohem lépe. Pozvolné detoxikační diety vám pomohou při správném výběru potravin a navedou vás nás cestu zdravějšího stravování. Jsou vhodné na osvojení si zásad správné výživy a na vylepšení si vlastního jídelníčku. Přísné a dlouhodobé detoxikační diety omezují sortiment a množství přijímané potravy, což může vést k závažným zdravotním problémům z nedostatečného přísunu živin.

Pro koho je vhodná detoxikační dieta

Detoxikační dieta je vhodná pro lidi, kteří se chtějí začít zdravěji stravovat a hlavně se chtějí vyhnout aditivům, chemickým či jiným látkám nacházejících se v potravinách. Detoxikační kúra není vhodná pro děti, starší osoby, pro těhotné a kojící ženy a pro osoby se závažnějšími zdravotními problémy. Ti, kteří chtějí vyzkoušet přísnou detoxikační kúru by se měli nejprve poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Jaké jsou vaše zkušenosti s detoxikační dietou? Podělte se s námi o ně v diskuzi pod článkem.

Foto © yuriyzhuravov - Fotolia.com

Přečtěte si více: Bezlepková dieta
Diskuse k článku Detoxikační dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Detoxikační dieta