Dieta s javorovým sirupem (Master Cleanse dieta)

4 února, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  12316
master cleans - diéta s javorovým sirupom

Master Cleanse dieta s javorovým sirupem

Javorový sirup se používá při hubnutí už pár let. Existuje množství diet, které ho svými účinky opěvují a pomáhá lidem při hubnutí. Snad nejznámější dieta, která používá právě javorový sirup se nazývá Master Cleanse dieta. Autorem Master Cleanse diety je Stanley Burroughs, který ji poprvé publikoval v roce 1940. Původním cílem této kúry, byla léčba žaludečních vředů. Pokud se chcete odhodlat na tuto dietu, doporučujeme před jejím zahájením navštívit vašeho lékaře nebo dietologa.

Metoda javorové diety

Primárně je Master Cleanse dieta s javorovým sirupem určena pro lidi, kteří se chtějí zbavit nahromaděných toxinů, avšak mnoho lidí vyhledává tuto dietu kvůli jinému cíli, a tím je hubnutí. Dieta Master Cleanse má tělo očistit od toxinů, které se v těle nahromadily v průběhu let, pročistí játra, ledviny a trávicí trakt, žlázy a buňky celého těla, pomáhá zbavit se nevyužitelného odpadu a usazenin v kloubech a svalech, zlepšuje funkci nervů, účinkuje proti zaneseným cévám, zlepšuje kvalitu krve a celkově omlazuje organismus. 10-denní program diety je v podstatě velmi jednoduchý, během kterého se nekonzumuje žádná pevná strava. Jediný zdroj výživy po dobu 10 dnů je speciálně připravený nápoj, který sestává z filtrované vody, citronové šťávy, kajenského pepře a javorového sirupu. Tato směs se pije během dne 6-12 krát.

Hubnutí s javorovým sirupem

Dieta s javorovým sirupem přináší kromě detoxikace organismu i váhový úbytek. Ačkoli je ztráta na hmotnosti vnímána jako sekundární vedlejší účinek Master Cleanse diety, bývá to jedním z hlavních důvodů, proč lidé tuto dietu vyhledávají. Kolik člověk zhubne, závisí na tom, jak dlouho tuto dietu drží.

Součástí Master Cleanse diety je i slaná voda

Rozmíchejte 2 lžičky mořské soli v jednom litru přefiltrované čisté vody. Takto připravenou slanou vodu pijte během dne. Jelikož ledviny nejsou schopny zpracovat slanou vodu, tato směs přejde rovnou do tlustého střeva. Po hodině od vypití slané vody se kterýkoli střevní pohyby. Slaná voda vám odplaví z tlustého střeva přebytečný odpad a toxiny, které se v trávicím traktu nahromaždili. Odstranění takto nahromaděných odpadních látek může vést k úbytku hmotnosti.

Výhody javorové diety

Pokud se budete držet diety, pomůže vám zhubnout přibližně 5 kilogramů za týden. Váhový úbytek se však může lišit. Váha se však těžko udrží, nakolik se po skončení diety objeví jojo efekt.

Nevýhody javorové diety

Dieta s javorovým sirupem neobsahuje bílkoviny, tuky a jiné živiny, které jsou potřebné pro zdravé fungování organismu. Držením této diety se zvyšuje riziko dehydratace, poškození střevních funkcí, narušení fungování trávicích mikroorganismů a výskytu elektrolytové nerovnováhy. Vyskytuje se avitaminóza, odbourává se svalová hmota a vznikají problémy s krevními cukry, taktéž se může oslabit imunitní systém.

Závěr

Ještě před tím, než začnete držet dietu s javorovým sirupem, poraďte se o ní se svým lékařem nebo dietologem. Chcete-li trvale a efektivně zhubnout a dosáhnout dlouhodobé výsledky, začněte jíst zdravou a vyváženou stravu bohatou na vlákninu, celozrnné výrobky, zdravé tuky a bílkoviny. Jaké jsou vaše zkušenosti s dietou Master Cleanse? Podělte se o ně s ostatními v diskusi pod článkem, děkujeme!

Přečtěte si více: Dieta při artritidě (dna)
Diskuse k článku Dieta s javorovým sirupem (Master Cleanse dieta)

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta s javorovým sirupem (Master Cleanse dieta)