Melounová detoxikační dieta

12 listopadu, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  9194
melón

Proč melounová dieta

Dietní a detoxikační plán založený na konzumaci červeného melounu s názvem melounová dieta pomůže očistit tělo a trávicí soustavu od odpadních látek. Hlavní myšlenkou melounové diety je nahrazení potravin a nápojů, které běžně konzumujete během dne plátky melounu. Průvodním jevem dodržování této detoxikační diety je i samotné hubnutí.

Výhody konzumace melounu

Meloun obsahuje vysoký obsah lykopenu. Lykopen je antioxidant, které může pomoci předcházet rakovině a kardiovaskulárním onemocněním. Meloun také obsahuje hodně vitamínu C, vitamínu A a draslíku. Jedna porce melounu, tedy asi 1 a 2/3 šálku melounu obsahuje přibližně 92 kalorií, což je vhodné při držení diety. Meloun může také snížit krevní tlak. Z fytonutrientů obsahuje citrulin, který může pomoci při rozšíření a uvolňování krevních cév, čímž pomáhá odstraňovat z těla toxiny včetně amoniaku.

Melounová očista a detoxikace

Před krájením melounu se doporučuje umýt meloun z vnější strany čistou vodou, aby se zabránilo přenosu bakterií dovnitř. Melounová detoxikační dieta zahrnuje konzumaci plátků melounu během celého dne nebo při přípravě melounové šťávy, která se konzumuje místo hlavních jídel.

Upozornění

Melounová detoxikační dieta nemá žádný vědecký důkaz, který by dokazoval její úspěchy. Tělo je již naprogramovány tak, aby si efektivně čistilo a detoxikovalo játra a ledviny. Kvůli nedostatečné výživě a omezenému množství přijímaného jídla může melounová dieta způsobit hlad, závratě, nevolnost, únavu a rychlé zhubnutí. Nikdy nezačínejte novou dietu, pokud se nejprve o ní neporadíte se svým lékařem.

Jídelníček melounové detoxikační diety

Pokud nechcete dodržovat přísnou melounovou detoxikační dietu, během níž se konzumuje jen meloun, můžete si zvolit její méně náročnou variantu. Začleňte meloun do svého jídelníčku jen párkrát denně, vedle konzumaci zdravého jídla.

Můžete si připravit melounový ovocný drink, který připravíte následovně: umixovat dohromady 1 citronový nízkotučný jogurt, jahody, med, meloun a kostky ledu. Takový osvěžující nápoj můžete popíjet během celého dne. Také si můžete meloun zakousnout kdykoliv přes den, když na něj dostanete chuť.

Foto © Studio Gi - Fotolia.com

Přečtěte si více: Francouzská detoxikační dieta




Diskuse k článku Melounová detoxikační dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Melounová detoxikační dieta