Okurková dieta

27 září, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  10381
uhorková diéta

Co je okurková dieta?

Okurková dieta je nízkokalorická dieta, která je založena na konzumaci zdravých jídel spolu s okurkami. Okurková dieta patří mezi detoxikační diety a trvá jeden týden.

Okurková dieta - pozitiva okurek

Okurky jsou známé svými pozitivními účinky na tělo, pleť a může se z nich připravit i léčivý okurkový koupel. Okurky jsou také svými účinky známé jako diuretikum, stimulují a pročišťují střeva a celý trávicí trakt. Okurky odčerpávají přebytečnou vodu z těla, která se může ukládat v těle, pokud přijímáte potraviny s vysokým obsahem sodíku. Okurková dieta je velmi populární mezi dietujúcimi, kteří se snaží pročistit si svůj organismus. Lidé, kteří mají problémy s akné a jinými pleťovými problémy, mají viditelně hezčí pleť po držení okurkové diety.

Hlavní pilíř okurkové diety

Hlavním pilířem okurkové diety je konzumace okurkového salátu.

Okurkový salát se dá připravit jednoduše a to následovně: najemno nakrájená okurka, zakysaná smetana nebo bílý jogurt, trocha soli, čerstvé koření (petržel, bazalka, kopr).

Během okurkové diety se doporučuje jíst připravený okurkový salát třikrát denně. První si dáte poledne a poslední kolem osmé večer. Během diety jsou také povoleny banány, hrušky a pomeranče. Někteří dietujúci doplňují jídelníček okurkové diety i o celozrnný chléb, který jedí v malých porcích šestkrát denně. Během okurkové diety můžete pít čaj a kávu s cukrem. Celkově se za den příjme jen kolem 900 kalorií.

Okurková dieta a její výhody a nevýhody

Výhody okurkové diety

  • je levná
  • jednoduchá příprava jídel
  • dieta nezahrnuje žádné speciální produkty ani doplňky výživy

Nevýhody okurkové diety

  • krátkodobá dieta, která pomáhá očistit tělo od toxinů, ale nemusí nutně podporovat dlouhodobou prosperitu
  • velký hlad během držení diety

Zhodnocení okurkové diety

Okurková dieta vám pomůže rychle zhubnout. Zatímco půst a čištění těla může být prospěšné pro celkové zdraví a fungování organismu, je třeba dietu provádět opatrně, aby se nestala pro organismus nezdravá. Okurková dieta nemá lékařské potvrzení a její popularita je založena na slovním šíření. Pokud hledáte dietu, která vás rychle očistí, můžete vyzkoušet i některou jinou detoxikační dietu, jako například ovocnou dietu, citronovou dietu a pod.

Jaké jsou vaše zkušenosti s hubnutím a okurkovou dietou? Podělte se s námi o ně v diskuzi pod článkem. Děkujeme!

Foto © Africa Studio - Fotolia.com

Přečtěte si více: Banánová dieta
Diskuse k článku Okurková dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Okurková dieta