Ovocná dieta

28 února, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  8096
ako schudnúť - ovocná diéta

Detoxikační ovocná dieta přináší jednoduchý způsob, jak dopřát tělu odpočinek od nesprávných stravovacích návyků. Ovocné plody mají vysoký obsah vitamínů, minerálů a přírodních alkalických kyselin, které přispívají k oživení těla v mnoha složitých systémech. Většina ovoce pomáhá tělu odstraňovat z těla toxiny, pomůže vyčistit z těla přebytek hlenu, může také zmírnit mnoho vážnějších plicních a dýchacích problémů. Ovocná dieta je krátkodobým dietním programem, při kterém se dají kombinovat různé druhy ovoce. Dietních předpisů a režimů existuje mnoho. Nejlepším přístupem je zvolit si ty druhy ovoce, které máte rádi a chutnají vám. Nebojte se experimentovat.

Původ ovocné diety

Ovocná dieta se vytvořila jako odnož frutariánství - způsobu stravování založeného výlučně na ovoci a ovocných šťávách. Frutariánství je založeno na principu, že jíst a konzumovat se mohou jen ty plodiny, které nevzniknou tím, že je poškozena nebo zničena celá rostlina. Ovocná dieta je ve srovnání s tímto programem založena pouze na krátkodobém očistném a redukčním programu.

Popis ovocné diety

14-denní ovocná dieta

Existuje několik typů ovocné diety. Jednou z populárních je 14-denní ovocná dieta podle Jaya Robba. Je založena na principu kombinace a obměňování několika druhů ovoce. Podle typu diety, který si vyberete, je stanoven buď přesný počet kusů ovoce, které můžete za den sníst, nebo složení diety. Některé dietní programy však nechávají výběr surovin jen na konzumentovi. V případě ovocné diety dochází k rapidnímu snížení množství přijatých kalorií a tím i prudké změně hmotnosti. Často však dochází k spíše k úbytku svalové hmoty, jak k úbytku tukových zásob. Některé ovocné diety povolují i kombinaci ovoce a nízkotučných mléčných výrobků. Váhový úbytek může dosáhnout 2 - 5 kilogramů.

Jednodenní ovocná dieta

Jednodenní ovocná dieta dodá celému tělu šanci na odpočinek. Je to jednoduchý způsob, jak dopřát tělu úlevu od trávení různých těžko stravitelných potravin.

Sedmidenní ovocná dieta

Pokud se chystáte na déletrvající sedmidenní ovocnou dietu, nebudete jíst jen ovoce, ale stravu si doplníte i bylinkami, které mají pročišťující charakter. Dítěte sedmidenního můžete pomoci tělu při odstraňování hluboko zakořeněným toxickým problémům, jako jsou žlučové kameny, ledvinové kameny, dna, zažívací potíže, průduškové problémy, chronická zácpa a pod.

Jak začít s ovocnou dietou

  • vyberte si ovoce, které vám nejvíce chutná, může to být čerstvé ale i sušené ovoce
  • ovoce žvýkejte pomalu
  • nemíchejte čerstvé a sušené ovoce v jednom jídle
  • jezte 4-5 menších jídel denně
  • ovoce organismus tráví rychleji než mnohé jiné potraviny, proto buďte připraveni na to, že budete více hladoví
  • vždy jezte meloun samostatně, nemíchejte ho s jinými plody

Jak zhubnout s ovocnou dietou

Ti, kteří chtějí zhubnout, může jim pomoci ovocná dieta při shození několika kilogramů. Ne však každému ovocná dieta pomůže zhubnout. Ovocná dieta se může použít spíše než jednodenní až sedmidenní zeštíhlující program, nedoporučuje se ji držet déle, protože by mohl nastat v organismu deficit bílkovin. Typický úbytek hmotnosti na třetí den při držení ovocné diety může být 1-3 kila.

Výhody ovocné diety

Ovocná dieta v krátkodobém měřítku přináší očistu organismu a zejména trávicího traktu. Nedochází k pernamentní hladovění, protože většina dietních programů nepřináší omezení v čase nebo množství zkonzumovaného ovoce. Obsahuje méně kalorií než džusový dieta. Očišťuje tělo od toxických látek a těžkých kovů.

Rizika ovocné diety

Nedoporučuje se dodržovat dlouhodobě. Při dlouhodobém jednotvárném stravování mohou nastat komplikace ve formě nedostatku vitaminu B12, problémů se zažíváním a trávením, Crohnova choroba... Zmírnit nežádoucí rizika diety můžete tak, že se z ovoce stane součást vašeho každodenního jídelníčku. Vyměňte sladké a dezerty za ovoce a ovocné šťávy. Před zahájením držení ovocné diety se poraďte se svým lékařem.

Máte zkušenosti s ovocnou dietou? Podělte se o ně s ostatními v diskusi pod článkem, děkujeme!

Foto © M.studio - Fotolia.com

Přečtěte si více: Diéta na hubené ploché břicho
Diskuse k článku Ovocná dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Ovocná dieta