Dieta pro děti

30 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  11328
diéta pre deti

Dieta pro děti je určena pro všechny děti od 4-15 let, pokud je jejich zdravotní stav v pořádku a nevyžaduje jinou zvláštní dietu na základě nějaké nemoci. Tato dieta je v podstatě racionální strava zaměřena na dětský věk.

Jídelníček dítěte obsahuje po většině všechna jídla, které jsou obvyklé při racionální stravě. Potrava by se neměla mechanicky upravovat, protože děti mají naučit ji dobře pokousat. Jídlo by mělo být jednoduché, lehce stravitelné a málo kořeněné. Pokud chceme prikoreniť, nepoužíváme ostré typy koření. Na maštění používáme máslo, vzácněji používáme rostlinný olej.

Nejdůležitější je, aby byla strava dítěte pestrá, nedráždivá, biologicky plnohodnotná a bohatá na bílkoviny a vitamíny. Bílkoviny používáme především mléčné a vitamíny získáváme zejména z ovoce a zeleniny. V žádném případě nezkoušejte pilulky na hubnutí pro děti, kojence a další nesmysly. Strava dítěte musí být plnohodnotná.

Máte zkušenosti s potravinami a recepty, které jsou nebo nejsou vhodné pro děti? Podělte se s námi o ně v diskuzi pod článkem. Děkujeme!

Foto © Gorilla - Fotolia.com

Přečtěte si více: Tříhodinový program hubnutíDiskuse k článku Dieta pro děti

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta pro děti