Dieta pro sportovce

26 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  8703
diéta pre športovcov

Stravování a dieta pro sportovce

Stravování je pro sportovce velmi důležitým klíčem k vytouženému úspěchu. Sportovci se musí zdravě stravovat a cvičit, aby byli se svým výsledkem spokojen. Dieta pro sportovce je určena pro lidi, kteří chtějí nabýt tělesnou sílu a zvýšili svou hmotnost.

Stravování sportovců spočívá v tom, že zvýší energetickou hodnotu přijímaného jídla. Jídlo však musí být vyvážené, co se týče živin a musí být také chuťově atraktivní. Velmi důležitou zásadou při této dietě je pestrost stravy. Složení stravy se podobá racionální stravě, ale její množství je zvýšeno asi o 15-20 % denně.

Příprava jídel při dietě pro sportovce

Jídla připravujeme obvyklými způsoby jako jsou vaření, pečení a dušení. Při této dietě je výběr potravin velmi bohatý a neomezený, přednost má však jídlo, které je energeticky vydatné a přitom biologicky hodnotné.

Při dietě pro sportovce upřednostňujeme zejména mléko a mléčné výrobky, dostatek masa všeho druhu a samozřejmě hodně zeleniny a ovoce. Na to, abychom zajistili zvýšený příjem energie v potravě, podáváme jídlo 5x denne. Musíme si však dávat pozor na to, aby jídlo nebylo těžko stravitelné a příliš mastné. Vyhýbáme se smažení, abychom tak předešli připáleného tuku. Pepř a sůl používáme jen v malém množství.

Cvičení při dietě pro sportovce

Kromě zdravého stravování sportovců třeba i pravidelně cvičit. Na to, aby se svalová tkáň rozvíjelo správnou cestou a tempem, musíme postupovat vždy pomalu a postupně. Překrmováním bychom dosáhli zvýšení tělesné hmotnosti, ale nezdravé, která by se projevila přibýváním tělesného tuku a ne svalů.

Foto © Andres Rodriguez - Fotolia.com

Přečtěte si více: Redukční dietyDiskuse k článku Dieta pro sportovce

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta pro sportovce