Banánová dieta

26 září, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  7771
banánová diéta

Co je banánová dieta?

Banánová dieta vznikla a byla poprvé propagována v roce 2008 na japonské sociální síti. Banánovou dietu zavedl a propagoval Hitoshi Watanabe na základě celostátního nedostatku konzumace banánů v Japonsku. Pokud chcete vědět, zda vám tato dieta pomůže zhubnout přebytečné kilogramy, čtěte dál.

Základ banánové diety

Základem banánové diety je konzumace co nejvíce syrových banánů. Hned ráno vypijte jednu sklenici čisté vody pokojové teploty a dejte si jeden banán. Když budete dělat tento rituál každé ráno, uvidíte, že se ručička na váze bude pohybovat směrem dolů. Během dne můžete jíst, co chcete (samozřejmě, že mluvíme jen o zdravých potravinách).

Síla banánové diety

Japonští zastánci banánové diety tvrdí, že pokud si dáte banán a vodu každé ráno, pomůže vám to zhubnout. Japonci se však proto pojistili a udělali rozsáhlou experimentální studii o banánové dietě, kde zjistili, že bez ohledu na to, co člověk během dne snědl, jeho váha klesala.

Je tomu proto, že banán, který sníte hned ráno, vám pomůže nastartovat a zvýšiť resp. zrychlit metabolismus a pomáhá si ho udržet. Banány také obsahují škrob, který pomáhá vytvářet pocit sytosti a zároveň pomáhá blokovat absorbování některých sacharidů, které během dne sníte.

Také voda, která se pije zásadně ráno nalačno a musí mít pokojovou teplotu, hraje určitou roli - snižuje hlad a zlepšuje trávení.

Co se doporučuje během banánové diety

Během banánové diety se doporučuje nejíst po 20.00 hodině, jelikož by přijaté jídlo pozdě večer mohlo způsobit zažívací problémy. Pokud dostanete večer velký hlad, místo velké večeře si dejte jen malý kousek ovoce, kterým hlad zaženete. Během banánové diety se také doporučuje, že když jíte kterékoliv jídlo a cítíte se plný na 80%, měli byste přestat jíst. Rovněž se doporučuje během dne pít jen čistou vodu pokojové teploty.

Banánová dieta a její výhody a nevýhody

Výhody banánové diety

  • zvýšený příjem tekutin

Nevýhody banánové diety

  • banány musí být vždy čerstvé a mohou rychle zhnědnout

Foto © Africa Studio - Fotolia.com

Přečtěte si více: Dieta Angeliny Jolie


Značky: zdravé hubnutí


Diskuse k článku Banánová dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Banánová dieta