Dieta bez přídatných látek

30 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  3499
diéta bez prídavných látok

Tato dieta podporující zdraví a eleminujúca nežádoucí onemocnění jako alergii se zakládá na vyloučením aditiv, čili přidaných látek.

Co je to vlastně přídatná látka?

V naší zemi se za přídatnou látku považují látky, které běžně samotne nekonzumujeme jako potravinu a nepoužívá se běžně jako složka potravy. Aditiva se používají z různých důvodů během technologocikých výrobě, zpracování, ošetřování, balení, dopravy nebo skladování potravin. Mezi nejznámější aditiva patří sůl, bylinky a koření, cukr a ocet. Aditiva se přidávají do potravin aby zachovaly konzistenci, zlepšování nebo udržování nutriční hodnotu, zachovaly chuťové vlastnosti a kvalitu, potlačili kvašení nebo udržely kyselost neboli zásaditost a zvýraznily chuť nebo barvu samotné potraviny.

Kdy se dieta bez přídatných látek využívá?

Dieta bez přídatných látek se v léčbě využívá na léčení onemocnění hyperaktivity i s poruchou pozornosti / ADHD syndrom. Vědecké důkazy potvrzují využití diet při onemocnění jako alergie nebo nesnášenlivosti na konkrétní aditivum. Jídla s označením bez přídatných látek su zdravé a bohaté na živiny. Snižování příjmu energie a živin a omezování výběru potravin může být problémem stejně tak jako samotná cena, která si tato zdravá výživa vyžádají.

Každý by se měl najkôr před použitím diety poradit se svým lékařem nebo dietologem, zvláště to platí pro děti, dospívající, těhotné a kojící ženy a starší lidi.

Náročnost, která tato dieta přináší je v podobě dostupnosti, kterou si budete muset objednat v různých specializovaných obchodech a nemožnost konzumace zdravé stravy ve restaurací.

Foto © Africa Studio - Fotolia.com

Přečtěte si více: Neslaná dieta


Značky: rychlé hubnutí


Diskuse k článku Dieta bez přídatných látek

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta bez přídatných látek