Duhová dieta

3 října, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  5186
dúhová diéta

Duhová dieta je v podstatě zdravá výživa založená na jídle sestávajícího z čerstvého ovoce a zeleniny. Strava obsahující pestrobarevné potraviny poskytuje tělu vitamíny a minerální látky.

Důvodem je fakt, že vitamíny, minerály, antioxidanty a fytonutrienty jsou navázány na pigmenty, které zbarvují ovoce a zeleninu. Čím více je strava barevná, tak tím více je pravděpodobné, že naše tělo přijme doporučenou denní dávku potřebných potravin a živin. Jídla o počtu 5 až 9 porcí sestávající ze zelniny a ovoce denně, napomůže člověku s bojem a prevencí s nemocemi. Dietní program, který tato duhová dieta nabízí možnost jak zhubnout a dodává pocit sytosti.

Strava by měla obsahovat vedle ovoci a zelenině i potraviny s nízkým obsahem nasycených tuků a vysokým obsahem vlákniny. Ořechy a libové maso, nízkotučné mléčné výrobky a celozrnné výrobky podpoří zdravý životní styl a slouží jako podpora pro zdravé srdce.

Lidé s onemocněním cukrovky, ledvin a podobně by měly najkôr před dietním programem kontaktovat svého lékaře a nechat si poradit.

Duhová dieta při svém programu zahrnuje i cvičení a fyzickou aktivitu.

Foto © Serghei Velusceac - Fotolia.com

Přečtěte si více: Dieta na srdce


Značky: rychlé hubnutí


Diskuse k článku Duhová dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Duhová dieta

Komentáře nejsou povoleny.