Neslaná dieta

30 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  5063
neslaná diéta

Neslaná dieta tvoří prevenci před některými onemocněními a zdravotními problémy. Využívá se k léčbě pacientů s vysokým krevním tlakem, ledvinovými chorobami, s městnavým srdečním selháním a zadržováním vody.

Sodík je přírodní minerál a je nezbytný pro život. No pro zdravý životní styl by se denně neměla překročit hranice více než 500 mg sodíku denně. Ve skutečnosti dospělý člověk přijme stravu s obsahem až 6000 mg denně což má za následek žízeň, zadržování vody, vysoký krevní tlak a podobné zdravotní problémy. Základem neslané diety je nutnost čtení etiket a seznamu přísad, kvůli správnému výběru. Vyhýbejte se potravinám, které mají v seznamu složek sůl nebo sodík ani v kombinaci s jinými slovy. Na místo soli používejte bylinky a koření s nízkým obsahem sodíku. Například na ochucení masa použijte nové koření nebo kmín, na ryby zase bazalku a fenykl. Zelenině dodávají skvělé chuť cibule, oregano a červená paprika.

Tato neslaná dieta podpoří díky vyhýbání se soli zdravý životní styl a příjem čerstvých potravin i bylinek a koření. Dieta snižuje příjem sodíku na 500 mg denně ale zároveň neomezuje přísun důležitých živin, což může vyhovět většině lidí. Dieta podporuje i cvičební program na hubnutí, který by měl trvat 30-45 minut 3-5 krát do týdne.

Přečtěte si více: Lakto-ovo vegetariánství


Značky: zdravé hubnutí


Diskuse k článku Neslaná dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Neslaná dieta