Dieta GER

30 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  7284
diéta ger

Upravená strava podle diety GER - Gastroezofageální reflux, může snížit výskyt refluxu a minimalizovat dráždění jícnu.

Stravování při dietě GER

Dieta GER nedoporučuje velké porce jídla, protože zvyšují tlak v žaludku a spôsobojú zhoršení refluxu a doporučuje konzumaci nejpozději 3 hodiny před spánkem.

Dieta zakazuje potraviny jako čokoláda, kvůli obsahu metylyantínu, tuky jestliže po jídle pociťujete zhoršení refluxu, citrusové ovoce a džusy, kofeinové nápoje, sycené nápoje a káva, mentol a máta. Zlozvyk kouření se také vylučuje nakolik obsahuje nikotin a ten oslabuje dolní pežerákový svěrač.

Nízkotučné potraviny, které tvoří zdravá jídla a zdravé nápoje tvoří jídelníček při dietě GER. Hubnutí podpoříte konzumací malých porcí během dne, které vám dodají pocit sytosti.

Zdravé nápoje a jídla mohou představovat povoleno džusy obohacené vitaminem C, konzumace nízkotučných výrobků ale bez nadbytku tuku.

Pro koho je dieta GER určena?

Dieta GER je pro lidi, které trápí onemocnění gastroezofageální reflux , je to zdravá strava vhodná pro každého, pokud se dodržuje její nutriční hodnota.

Zdravý životní styl Vás vyvaruje se vyhýbat velkým porcím, sníží příjem tuků i samotnou hmonosť. Vyloučení kávy, čokolády, kouření je pro zdraví nutné. Stejně tak jako konzumace nejpozději 3 hodiny před spánkem.

Foto © Aleksandar Todorovic - Fotolia.com

Přečtěte si více: Dieta bez přídatných látek


Značky: léčebná dieta


Diskuse k článku Dieta GER

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta GER