Dieta při hypertenzi

30 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  6150
diéta pri hypertenzii

Dieta pro všechny nemoci, nebo dieta Dash i tak se dá pojmenovat dieta při hypertenzi, která se používá ke snížení rizika různých chronických onemocnění a k prevenci a léčbě při hypertenzi.

Pokud denní strava člověka obsahuje málo sodíku / 1500 mg / tím výraznější mu může poklesnout krevní tlak. Dieta by měla obsahovat energetickou hodnotu 2000 kcal a nízký obsah sodíku / 2400 mg / a málo červeného masa, množství čerstvé zeleniny a ovoce bohaté na minerální látky. Taková strava zaručila průběhu studie diety hubnutí a výrazně snížení krevního tlaku. Dieta v dnešní dobé nabízí několik variant s energetickými úrovněmi od 1600, 2000, 2600 až 3100 kcal. Nemoci jako hypertenze, obezita a další chronická onemocnění jako kardiovaskulární choroby a metabolický syndrom by měly být tímto dietním program redukovány.

Strava by měla obsahovat hodně ovoce, zeleniny a nízkotučného nebo odtučněného mléka a mléčných výrobků, celozrnné výrobky, ryby, drůbež a ořechy. Naopak obmezduje konzumaci červenéoh masa a cukru.

Onemocnění s diagnózou vysokého krevního tlaku by mělo motitovať lidi aby vyzkoušeli tuto dietu, hlavně když jim ji doporučí lékař. Nevýhodou může být vysoký obsah draslíku v dietě pro lidi, kteří mají onemocnění s ledvinami. Dieta při hypertenzi doporučuje mírně denní 30 minutové cvičení.

Foto © Andrei Tsalko - Fotolia.com

Přečtěte si více: Dieta GER


Značky: léčebná dieta


Diskuse k článku Dieta při hypertenzi

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta při hypertenzi