Protikvasinková dieta

13 května, 2012 1 komentář Sdílet Vidění:  12361
protikvasinková diéta

Základem protikvasinkové diety je teorie, když přílišné množství kvasinkových hub Candida albicans způsobuje řadu onemocnění, které mohou vést k poševní kvasinkovou infekci, k infekcím úst, žaludku a močového ústrojí. U žen tato kvasinka způsobuje syndrom chronické únavy, sinusitidu, premenstruační syndrom, migrény a syndrom dráždivého střeva.

Základ protikvasinkové diety

Základem protikvasinkové diety je vyloučit potraviny, které způsobují množení kvasinek. Cílem diety je zmírnit obtíže dosažením rovnováhy mezi kvasinkami a zdravými bakteriemi v těle.

Protikvasinková dieta a jídelníček

Během držení protikvasinkové diety je z jídelníčku úplně vyloučen cukr. Cukr je hlavním zdrojem potravy pro kvasinky a také může oslabit imunitní systém. Rovněž je třeba zabránit jednoduchým sacharidům a některým druhům ovoce.

Během prvních deseti dnů třeba z jídelníčku zcela vyloučit potraviny obsahující kvasnice - chléb, masné výrobky, koření, hroznovou šťávu, jablečný mošt, mléčné výrobky a produkty obsahující slad.

Během protikvasinkové diety třeba úplně vynechat alkohol, kávu, ovocné džusy a dietní nealkoholické nápoje.

Co je třeba jíst během protikvasinkové diety

Třeba jíst hodně zeleniny s nízkým obsahem sacharidů, jako je listová zelenina, brokolice, paprika, cuketa, květák , rajčata a zelené fazole. Pokud jde o ovoce, třeba se zaměřit ovoce s nízkým obsahem cukru, kde patří všechno bobulové ovoce a hrušky.

Během léčby se doporučuje vypít 8 sklenic vody denně.

Ze živočišných bílkovin je vhodné jíst libové maso a vejce.

Protikvasinkové koření

Mnoho potravin a koření má protikvasinkové účinky a jejich zařazením do jídelníčku napomůžete k dřívějšímu vyléčení se. Doporučuje se jíst 3 syrové stroužky česneku 3x denně, skořici, hřebíček, oregano a šalvěj.

Klady a zápory protikvasinkové diety

Protikvasinková dieta je velmi specifická a vylučují se z ní potraviny bohaté na vápník, vitamin B a vitamin C. Dieta je poměrně náročná, protože se z ní vyloučí všechny potraviny obsahující cukr, včetně průmyslově zpracovaných potravin.

Vhodnou volbou je pro lidi, kteří trpí uvedenými nemocemi, zkusili již vše pro jejich vyléčení se a jsou ochotni držet dietu.

Pokud máte s protikvasinkovou dietou zkušenosti, podělte se o ně s námi v diskusi pod článkem. Věříme, že každý postřeh může všem s podobným problémem pomoci. Děkujeme!

Foto © Jane Doe - Fotolia.com

Přečtěte si více: Citronová dieta


Značky: léčebná dieta


Diskuse k článku Protikvasinková dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Protikvasinková dieta