3 denní grapefruitová diéta

4 září, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  8326
grapefruitová diéta

Co je 3 denní grapefruitová dieta

3 denní grapefruitová dieta je založena na konzumaci grapefruitů, které obsahují složku, která v kombinaci s bílkovinami pomáhá při spalování tuků, což vede k hubnutí. 3 denní dieta zaručuje rychlé hubnutí, avšak, z těla se vyplavuje voda místo spalování tuků. Dieta slibuje úbytek na váze asi 5 kilogramů po dobu 12 dnů.

Povolené potraviny 3 denní grapefruitové diety

3 denní grapefruitová dieta doporučuje ráno, v poledne, večer a před spaním konzumaci malé množství jídla. Během dne se pije hodně vody a černé kávy.

3 denní grapefruitová dieta a jídelníček

Příklad denního menu

Snídaně:

  • dvě vařená vajíčka
  • dva plátky šunky
  • černá káva
  • polovina grapefruitu

Oběd:

  • zeleninový salát (rajčata, okurky, ředkvičky, salát) s kuřecím masem, vepřové nebo hovězí maso (v jakémkoliv množství) - za předpokladu, že není smažené
  • 1/2 grapefruitu nebo sklenici čerstvě vylisované grapefruitové šťávy

Večeře:

  • červená a zelená zelenina (kromě hrášku, brambor, sušené fazolky, kukuřice)
  • hovězí maso nebo ryby v neomezeném množství
  • 1/2 grapefruitu nebo sklenici čerstvě vylisované grapefruitové šťávy

Účinky 3 denní grapefruitové diety

Během 3 denní grapefruitové diety se konzumuje nízký obsah sacharidů a střední příjem bílkovin. 3 denní grapefruitová dieta se řadí mezi nízkokalorické redukční diety, kde se množství přijatých kalorií pohybuje mezi 800 až 1000 kalorií za den. Dalo by se říci, že přítomnost grapefruitů v této dietě nemá žádnou roli v procesu hubnutí. Nicméně přesto, v řadě studií bylo prokázáno, že jedení poloviny grapefruitu nebo sklenice grapefruitové šťávy, s příjmem normálního množství kalorií vedlo ke ztrátě na hmotnosti 3 kilogramy za 12 týdnů (někteří jedinci zhubli dokonce až 10 kilogramů). Vysvětlení poskytnuté vědci poukazuje na to, že pravidelné pojídání grapefruitu spolu se zdravým jídlem snižuje hladinu inzulínu, což vede ke snížení hmotnosti.

Proč grapefruitová dieta

Grapefruit je výživné ovoce s nízkým obsahem kalorií (66-84 kalorií), má nízký glykemický index, je bohatý na vitamin C a vlákninu. Všechny tyto vlastnosti dávají vlastnost grapefruitu výborného spalovače tuků. Někteří vědci tvrdí, že grapefruit obsahuje speciální enzymy, které pomáhají při spalování tuků. Pravda se však asi nachází někde uprostřed. V každém případě, pokud chcete rychle zhubnout, můžete se řídit 3 denní grapefruitovou dietou, která vám zaručuje nutričně vyvážený příjem potravy spolu s grapefruitem, který spaluje tuky.

Máte zkušenosti s grapefruitovou dietou? Podělte se o ně s ostatními v diskusi pod článkem, děkujeme!

Foto © Africa Studio - Fotolia.com

Diskuse k článku 3 denní grapefruitová diéta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 3 denní grapefruitová diéta