Brokolicová polévka dieta

21 prosince, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  28595
brokolicová diéta

Proč brokolicová dieta

Velmi populární redukční dieta je v dnešní době zelná polévka, která slibuje zhubnutí 5 kilogramů za 1 týden. Při zelné dietě se konzumuje během 7 dní jen zelná polévka spolu s některými dalšími specifickými potravinami. Pokud se však rozhodnete pro dietu v podobě polévky z brokolice, budete vidět mnohem lepší výsledky než při konzumaci zelné polévky. Při konzumaci brokolicové polévky několik dní v týdnu, můžete snížit počet přijatých kalorií a současně podporovat celkové zdraví díky přítomným živinám.

Brokolice, zdraví a hubnutí

Brokolice je zelená zelenina a stejně jako zelí a všechny ostatní brukvovité zeleniny, má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vápníku. Ze všech brukvovitých zelenin je brokolice jednou z nejzdravějších. Právě z tohoto důvodu může být brokolicová polévka mnohem více zdravější než zelná polévka. Taktéž je i větší předpoklad, že by vám mohla pomoci zhubnout.

Leslie Beck, kanadský dietolog tvrdí, že brokolice díky svému vysokému obsahu vitaminu C zvyšuje metabolismus a napomáhá hubnutí. Kromě vitaminu C lze v brokolici najít vitaminy E, B6 a sulforafan, který má prokázané protirakovinné účinky. Brokolice je vynikajícím zdrojem vápníku, který hraje také významnou roli při redukci hmotnosti.

Brokolice je dobrým zdrojem vitaminu K a A, také kyseliny listové a vlákniny. Také obsahuje vitamín B6, B2 a minerální látky fosfor, hořčík, bílkoviny a omega - 3 mastné kyseliny. V brokolici také lze nalézt množství antioxidantů a obsahuje glutathion, který svými účinky posiluje imunitní systém.

Brokolice je výborným zdrojem vlákniny a proto je dobrá na hubnutí

Brokolice je dobrým zdrojem vlákniny a díky tomu zabraňuje zácpě a jiným střevním problémům. A právě pravidelná konzumace vlákniny zajistí pocit sytosti na delší dobu a díky tomu se vám bude lépe, rychleji a jednodušeji hubnout. Přidáním 10 gramů rozpustné vlákniny do jídelníčku na den, účinně snížíte hladinu cholesterolu v krvi, tedy tuků. To znamená, že vláknina má prokazatelný a účinný způsob snižování tělesné hmotnosti.

Kolik kalorií má jeden šálek dušené brokolice

Jedna porce dušené brokolice obsahuje něco málo přes 40 kalorií.

Brokolicová polévka nebo brokolicová dieta

Brokolicová polévka je známá tím, že potlačuje chuť k jídlu. Pravidelná konzumace této polévky vám pomůže zhubnout a také udržet váš imunitní systém ve zdraví.

Brokolicová polévka - recept

Očištěné a nakrájené brambory s malou cibulí povaříme ve vodě. Přidáme omytou a nakrájenou brokolici a dusíme dalších 15 až 20 minut. Odstavíme az uvařené zeleniny ve vodě uděláme pyré pomocí mixéru. Nakonec přidáme odtučněné mléko. Když polévku nabereme na talíř, ozdobíme ji jednou lžící jogurtu.

Brokolicová polévka na hubnutí (brokolicová dieta), stejně jako zelná polévka na hubnutí, vám pomůže zbavit se nadbytečných kilogramů. Třeba si však dát pozor na to, aby se vám kilogramy po skončení diety nevrátili zpět, jakmile začnete jíst pevnou stravu. Je to proto, že brokolicová polévka obsahuje málo sacharidů. Sacharidy jsou při této dietě nahrazeny vodou a proto nastává hubnutí. Pokud se však vrátíte k původnímu jídelníčku a začnete jíst sacharidy, váha se rychle může vrátit zpět.

Výhody konzumace brokolicové polévky

Kromě toho, že brokolice vám pomůže zbavit se přebytečných kilogramů, nabízí vám i jiné zdravotní výhody. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje zdraví srdce a snižuje riziko vzniku rakoviny. Vláknina v brokolici pomáhá při správném vylučování žluči. A omega-3 mastné kyseliny snižují riziko srdečních onemocnění.

Závěr o brokolicové polévce - brokolicové dietě

Samotná brokolice vám nezpůsobí spalování tuků a tím i následné hubnutí. Ale díky vodě a vláknině teda brokolicové polévky vás brokolice zasytí na delší dobu a vy nebudete pociťovat tak často hlad. Brokolice je nejefektivnější při hubnutí tehdy, když je součástí pestré a vyvážené stravy, která je doplněna o přiměřenou fyzickou aktivitu.

Jaký je váš názor na hubnutí s brokolicí? Máte rádi tuto zeleninu, nebo jste její odpůrci? Podělte se s námi o vaše zkušenosti s brokolicovou dietou v diskuzi pod článkem. Děkujeme!

Foto © eyewave - Fotolia.com

Přečtěte si více: Dieta při akné


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Brokolicová polévka dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Brokolicová polévka dieta