Dieta při obezitě

10 května, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  6337
diéta pri obezite

Obezita

Obezita se řadí mezi civilizační onemocnění. Každým rokem rapidně stoupá počet lidí, kteří trpí obezitou. Vyskytuje se převážně ve vyspělých zemích a nabývá rysy epidemie. Lidé, kteří trpí obezitou jsou náchylnější na řadu nemocí, které jsou spojeny s tímto onemocněním. Patří sem například cévní choroby, diabetes mellitus, křečové žíly, žlučové kameny, onemocnění kloubů a různé druhy rakoviny.

Stravování při obezitě

Pokud trpíte obezitou a chcete s ní jednou provždy skoncovat, měli byste co nejdříve změnit svůj životní styl a držet redukční dietu s názvem dieta při obezitě. Pravidelná fyzická aktivita spojená se zdravím stravováním zaručeně přinese úspěchy.

Které potraviny by neměly chybět ve vašem jídelníčku:

Sója

Sója obsahuje látky cholin a inositol, které regulují hladinu cholesterolu v krvi, zabraňují usazování tuku a pomáhají při hubnutí.

Grapefruity

Grapefruity patří mezi ovoce, které pomáhají redukovat tělesnou hmotnost. Výzkumy potvrdily, že grapefruity urychlují látkovou přeměnu a tím pomáhají při spalování tuků. Ti, kteří chtějí zhubnout, nebo se zbavit obezity, určitě by neměli zanevřít na toto ovoce a dopřát si ho pravidelně ve svém jídelníčku.

Vhodnými potravinami při redukci váhy jsou ty, které dokáží na dlouhou dobu zasytit, mají málo kalorií a obsahují životně důležité látky. Patří sem: chřest, špenát, dýně, kyselé zelí, melouny, okurky, rýže a celozrnné výrobky.

Vitamíny na hubnutí

Pokud chcete zhubnout, zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na chrom a draslík.

Chrom předchází výkyvům přejídání a draslík pomáhá při odbourávání tukových polštářků.

Nejen správná strava, ale i pohyb je klíčem k úspěšnému hubnutí. Redukce hmotnosti založena pouze na úpravě jídelníčku trvá 3x tolik jako s přidáním vhodné pohybové aktivity.

Foto © Whitestorm - Fotolia.com

Přečtěte si více: Kávová dieta


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Dieta při obezitě

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta při obezitě