Dieta South Beach

30 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  8312
south beach diéta

Autorem diety South Beach (známá také jako plážová dieta) je floridský kardiolog Arthur Agatston. South Beach dieta patří mezi nízkosacharidové redukční diety a je třífázová. První fáze hubnutí je nejpřísnější. Kdo ji překoná, neměl by mít pak potíže stravovat se optimálně po celý život, udržet si rozumnou váhu a žít mnohem zdravěji.

Princip diety South Beach

Princip diety South Beach se ve zkratce dá shrnout takto: málo tuků, málo sacharidů, hodně vlákniny. Jak jsme již zmínili, tato redukční dieta je třífázová. První, dvoutýdenní fáze je nejpřísnější, ale podle Agatston za tento čas můžete zhubnout až tři kila. Ve druhé fázi se můžete postupně navrátit k některým zakázaným potravinám. Stravování ve třetí fázi by se mělo stát vaší životní filozofií po zbytek života, jinak se kilogramy vrátí zpět.

Fáze diety South Beach

V první fázi diety South Beach jsou povoleny libové druhy masa, kuřecí maso, vejce, vaječné náhrady, ryby a olivový olej. Jako zdroj sacharidů se považují jídla se zeleniny, salátů, ořechů a malým množstvím nízkotučného mléka. Hlavní zdroje bílkovin su ryby, kuřecí, krůtí, libové telecí, vepřové, hovězí a jahňaie maso, jogurty, nízkotučné sýry, tuky z ořechů, oliv, Řepový olej a arašídů. Velikost, které má mít samotné jídlo je přesně určeno. Klade se důraz na celozrnné potraviny a potraviny s nízkým glykemickým indexem.

Nízký glykemický index v omezeném množství tvoří druhou fázi diety South Beach. Délka diety v této fázi trvá 2 týdny nebo pokud Vaše hubnutí nebude adekvátně k Vašim představám. Při nedodržení režimu nepřijímal jídla a přesahuje příjem povolené množství je nezbytné vrátit se do první fáze. Konzumace ovoce je určena na oběd a večeři no ne na snídani. Potraviny nahraďte celozrnným chlebem, sladkými bramborami a naturální rýží. Porce rýže a brambor su povolené v malém množství.

Třetí fáze diety South Beach znamená postupné a pomalé přidávání zakázaných potravin. Doporučuje se jíst normální jídlo v normálních porcích. Nicméně, občas se doporučuje vrátit k prvním dvěma fázím. Třetí fáze slouží k tomu, abyste si zdravý životní styl diety osvojili a udrželi na celý život. Dieta South Beach nezakazuje přijímání zdraví prospěšných tuků, potravin bohatých na vybrané sacharidy v malých množstvích. Dieta neposkytuje dostatek vápníku. V první fázi se Vám především podaří efektivně zhubnout nadváhu. Samotná dlouhodobá třetí fáze se v mnoha dietách ani nevyskytuje.

Třetí fáze diety je za mnou. Jak dál?

Díky South Beach dietě se pomocí vhodného jídelníčku naučíte regulovat chuť k jídlu a velikost porcí tak, abyste nemuseli potraviny vážit a počítat jejich energetickou hodnotu. Nejenže zhubnete, ale naučíte se jíst čtyřikrát nebo pětkrát denně a nebudete mít pocit hladu.

Povolené a zakázané potraviny při dietě South Beach

Povolené potraviny: olivový olej, drůbež, ryby, řepkový olej, ořechy, mléko, jablka, nízkotučný jogurt, čočka, cizrna, zelenina

Zakázané potraviny: brambory, ovoce, chléb, cereálie, rýže, těstoviny, cukrová řepa, mrkev, kukuřice

Dieta South Beach a celebrity

Dietu South Beach dodržuje i několik celebrit. Postavu si podle ní udržují Beyoncé Knowles, Gisele Bündchenová, Kim Catrallová nebo Jennifer Lopezová.

Pro koho je dieta South Beach určená

Dieta vyhovuje lidem, kterým nedělá problém omezení sacharidů a mají zájem zjišťovat složení každého jídla a jeho samotnou váhu. Zdraví a hubnutí vedle dietě posílí i cvičení.

Foto © Piotr Marcinski - Fotolia.com

Přečtěte si více: Zónová dieta
Diskuse k článku Dieta South Beach

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta South Beach