Dieta Weight Watchers

3 září, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  9028
diéta weight watchers

Je tomu už skoro 50 let, co přišla dieta s názvem Weight Watchers na scénu a pomáhá lidem jíst a žít zdravěji. Je to největší dietní program na světě. Dieta Weight Watchers je založena na čtyřech principech - pravidelné fyzické aktivitě, výběru správných potravin, podpůrném prostředí a na rozvoji poznávacích schopností.

Základní poselství programu na hubnutí je více se pohybovat a méně a zdravě jíst. K dietnímu programu Weight Watchers se můžete připojit online na stránce.

Principy diety Weight Watchers

Redukční dieta Weight Watchers se také nazývá bodovou dietou, protože přiděluje jednotlivým činnostem a potravinám body, podle celkového obsahu tuku a vlákniny v jednotlivých porcích a také jejich energetické hodnoty. Dieta Weight Watchers vám podle bodového systému pomůže při výběru potravin, které jsou bohaté na živiny a které vás lépe nasytí. Tato dieta obsahuje také specifické potraviny, které nejsou jen zdravé, ale také vás udržují spokojenými.

Základní potraviny můžete jíst v neomezeném množství bez vážení (samozřejmě v rozumných porcích). Body si dáváte za potraviny, které nepatří do skupiny základních potravin.

Motivace je důležitá součást programu, kdy se člověk odváží a svoji hmotnost si zaznamenává. Pokud se dosáhnou úspěchy, může je i patřičně oslavit.

Každodenní cvičení je dietou Weight Watchers dost podporovány, ale cvičení není během této diety nutností. Dieta však doporučuje dlouhé procházky, které si můžete zaznamenávat krokoměrem. Nejideálnější je projít každý den 10 000 kroků, což je přibližně 5 kilometrů.

Funkce diety Weight Watchers

Dieta Weight Watchers patří mezi redukční diety, která svými stravovacími a cvičebními návyky jednotlivce motivuje k lepšímu životnímu stylu, který by se měl dodržovat celý život.

Dieta Weight Watchers a její pozitiva a negativa

Pozitiva diety Weight Watchers

  • Program je vhodný pro muže i pro ženy
  • Program poskytuje cvičební plán
  • Program poskztuje online poradenství
  • Dieta nabízí množství receptů a jídel
  • Recepty jsou vhodné pro celou rodinu
  • Dieta je uznávaná a efektivní více než 40 let
  • Možnost stažení si mobilní aplikace zdarma
  • Nevyžaduje užívání žádných výživových doplňků
  • Dieta zaručuje pomalý a rovnoměrný úbytek hmotnosti (0,6-1 kg za týden)

Negativa a rizika diety Weight Watchers

I navzdory všem výhodám diety Weight Watchers není tento program vhodný pro každého. Dieta se nedoporučuje držet dětem mladším 10 let a pro těhotné ženy. Pokud se děti mladší 17 let chtějí zúčastnit programu, potřebují k tomu písemný souhlas lékaře. Weight Watchers nepřijme nikoho, kdo trpí mentální bulimií. Nemocní lidé a lidé, kteří dlouhodobě užívají léky by se měli o plánu Weight Watchers nejprve poradit se svým lékařem.

Jaké jsou vaše zkušenosti s dietou Weight Watchers? Podělte se o ně v diskuzi pod článkem!

Foto © shefkate - Fotolia.com

Přečtěte si více: DASH dieta


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Dieta Weight Watchers

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta Weight Watchers