Dieta Zelená káva

4 září, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  10906
diéta zelená káva

Redukční dieta ze zelené kávy se objevila v studii publikované v březnu 2006. Vědci zjistili, že nepražené zelené kávové boby mohou pomoci v odpovědi na otázku jak zhubnout. Od různých prodejců, kteří se specializují na prodej doplňků na hubnutí, si můžete zakoupit produkty ze zelené kávy, které slibují zdravé a rychlé zhubnutí.

Zelená kávová zrna

Zelená kávová zrna jsou ještě neopražené zrna kávy. Nemají aroma a mají hořkou chuť. Obsahují kofein a kyselinu chlorogenovou. Tradiční káva je vyrobena ze zrn, které byly pečené při teplotě 482 °C, avšak vysoká teplota způsobí rozklad chlorogenové kyselin. Pokud se přidají do kávy neopražené zrna s kyselinou chlorogenová, člověk po požití takových výrobků může zhubnout přebytečné kilogramy.

Princip diety se zelenou kávou

Vědci zjistili, že nepražené zelená kávová zrna zrychlily metabolismus a spálili tuk rychleji u laboratorních myší, na kterých se dělal pokus. Vědci věří, že tenhle princip funguje stejně u lidí. Je to proto, že kofein ze zelených kávových zrn obklopí tuk v těle, který pak pošle do jater. Kyselina chlorogenová obsažená v zelených kávových zrnech pak pomáhá játrům efektivněji zpracovat tuků. Množství přijaté kávy závisí od jednotlivých výrobců. Jeden výrobce zaručuje zhubnutí 5 kilogramů za 2 týdny, jiný zase 10 kilogramů. Údaje se liší od výrobce k výrobci.

Rizika zelené kávy

K zajištění bezpečnosti diety je nutno provést další testy. Pokud chcete pít zelenou kávu na hubnutí, mějte na paměti, že obsahuje kofein, který může mít negativní vliv na přecitlivělých lidí. Kofein může zvýšit srdeční frekvenci a má vliv na srdeční funkci. Všechny kofeinové kávy jsou spojeny se spontánním potratem u těhotných žen, stejně jako zvýšení krevního tlaku a plazmy homocysteinu.

Máte zkušenosti s kávovou dietou? Podělte se o ně s ostatními v diskusi pod článkem, děkujeme!

Foto © kannika2012 - Fotolia.com

Přečtěte si více: 10 denní ovocná dieta


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Dieta Zelená káva

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dieta Zelená káva