Jablečná dieta

26 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  6989
jablková diéta

Redukční jablečná dieta

V roce 2003 vyšla kniha od dieotologičky Tammi Flynn, která vzbudila ve světě diet velký zájem. Kniha se zabývá redukční dietou, jejíž hlavní myšlenka sestává z jablka jako součást každého jídla. Tato jablečná dieta nemění výrazně stravování, doporučuje zvýšit příjem vody a aktivní pohyb v podobě procházek. Jablečná dieta je založena na principu hubnutí, během kterého stačí sníst jablko před každým jídlem, aby se snížil kalorický příjem a nastartoval proces hubnutí.

Princip jablečné diety

Tajemství, které tato zdravá strava poskytuje, tkví v zásadě čerstvého jablka před každým jídlem. Konzumace jablka sníží chuť k jídlu, což znamená, že se neprejeme. Jablko dodá pocit sytosti, díky čemuž příjmu dietujúci méně energie. Tato zdravá výživa je bohatá na vysoký obsah vlákniny ve stravě, snížení cholesterolu v krvi, pravidelné vyprazdňování střev, prevence rakoviny a nižší riziko srdečních onemocnění. Jablečná dieta klade důraz i na pravidelné cvičení a pití vody. Pomoc jak zhubnout tedy představují 3 jablka, které přidáte do denní stravy.

Původ jablečné diety

S revolučním plánem trvalého hubnutí pomocí jablek při jablečné dietě přišla americká trenérka a výživová poradkyně Tammie Flynn, která pozorovala své klienty během stravování a redukčního procesu. Podle je zkušeností se pomocí jednoduchého pravidla dá trvale zhubnout téměř 8 kilo za 12 týdnů.

Popis jablečné diety

Jablečná dieta má jen jídlo pravidlo - sníst před každým hlavním jídlem středně velké jablko. Je třeba snížit příjem karbohydrátů a nasycených tuků. Během dodržování tohoto typu dietního programu se doporučuje vyvarovat rafinovaným cukrem. Během dne se doporučuje přijmout 4 až 5 porcí jídla, které budou obsahovat poměrně nízké množství tuku a více bílkovin, které zasytí na delší dobu. Kromě tří jablek denně si naservírujte dalších 6 porci ovoce a zeleniny. To sníží váš kalorický příjem bez toho, abyste hladověli.

Funkce jablečné diety

Jablečná dieta má především redukční funkci - během prvního týdne můžete být menší o jednu konfekční velikost. Kromě redukce váhy nabízí i očistnou funkci a příznivě ovlivňuje očistu střev, protože jablka obsahují dostatečné množství vlákniny.

Výhody a nevýhody jablečné diety

Výhody jablečné diety

Výhodou jablečné diety je její nenáročnost na čas, peníze a počítání kalorií. Má jednoduchý princip, který je samozřejmě třeba doplnit pravidelným cvičením a dostatečným pohybem.

Nevýhody jablečné diety

Základní nevýhodou jablečné diety je jednostranná strava založená na jablkách. Vždy se však dá zpestřit přiměřenou porcí zeleniny nebo dalšího druhu ovoce. Nevýhodou může být i poměrně rychlý úbytek v prvních týdnech a nerovnoměrný proces hubnutí. Negativem jablečné diety mohou být příliš rychlé zvýšení příjmu vlákniny, což má za následek zažívací problémy nebo ztráta zájmu o konzumaci tří jablek denně. Jablečná dieta je jednoduchým a zdravým způsobem jak zhubnout. Nehodí se lidem, kteří nemohou konzumovat hodně vlákniny pro zdravotní problémy. Důležitou část diety tvoří i cvičební program, nízkotučný program a pití 8 až 10 sklenic vody denně. Foto © Africa Studio - Fotolia.com

Přečtěte si více: Abecední seznam diet


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Jablečná dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jablečná dieta