Mléčná dieta a banány

8 října, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  7751
mliečna diéta a banány

Mléčná dieta v kombinaci s banány patří mezi redukční diety a nabízí pro dietujúceho důležité vitamíny a minerální látky ve stravě. Mléčná dieta v kombinaci s banány je vhodná pro ty, kteří chtějí na den nebo dva vybočit s běžného stravovacího režimu a hubnout.

Metoda mléčné diety a banánů

Mléko a banány se v dietách používají už léta a vznikalo množství forem této diety. Nicméně, nejoblíbenější mléčná dieta s banány je ta, která se skládá ze dvou nebo tří snědených banánů a jedné vypité šálku odstředěného mléka nejméně třikrát denně. Během diety by měli vypít alespoň 2 litry vody.

Hubnutí s mléčnou dietou a banány

Během mléčné diety doplněné o banány budete viditelně patrný úbytek na váze. Budete pravděpodobně hubnout iz tuku i ze svalové hmoty. Strava během diety obsahuje méně než 1000 kalorií za den, v závislosti na tom, kolik banánů za den sníte. Střední banán obsahuje přibližně 100 kalorií. Jeden šálek nízkotučného mléka obsahuje přibližně 80 kalorií. Takže, když za den sníte 6 banánů a 3 šálky mléka, přijmete jen něco přes 800 kalorií. To má za následek rapidní snížení tělesné hmotnosti. Během diety se můžete cítit dost podrážděný, což je způsobeno nedostatkem kalorií v přijaté stravě.

Výhody mléka a banánů

Banány jsou bohatým zdrojem draslíku, které stabilizuje krevní tlak a železa, který je potřebný na stavbu hemoglobinu v krvi. Odtučněné mléko obsahuje velké množství bílkovin a žádný tuk.

Modifikace mléčné diety a banánů

Mléčná dieta s banány je velmi specifická. Nicméně, někteří dietujúci mléčnou dietu upravili tak, že zahrnuje konzumaci mléka a banánů dvakrát denně a obohatili ji o večeři, v níž se konzumuje zelenina a libové bílkoviny. Taková modifikace mléčné diety přidá denně pár kalorií, ale lze ji držet delší dobu, nejen jeden nebo dva dny.

Pokud chcete držet mléčnou dietu s banány, měli byste během diety nasadit multivitamíny, které nahradí deficit živin. Pokud chcete držet mléčnou dietu s banány, poraďte se o tom se svým lékařem nebo dietologem.

Foto © Mokena - Fotolia.com

Přečtěte si více: Mléčná dieta a ovesné vločky


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Mléčná dieta a banány

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Mléčná dieta a banány