Mléčná dieta a ovesné vločky

8 října, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  8106
mliečna diéta a ovsené vločky

Co je vlastně mléčná dieta?

Mléčná dieta s ovesnými vločkami patří mezi redukční diety. Navrhovatelé diety tvrdí, že tvoří efektivní způsob, jak zhubnout, snížit hladinu cholesterolu v krvi a také snížit riziko některých forem rakoviny. Ačkoli ovesné vločky přirozeně potlačují chuť k jídlu, existují i zdravotní výhody konzumace této potraviny. Mléčná dieta s ovesnými vločkami nabízí zdravý a efektivní způsob jak zhubnout.

Fáze mléčné diety

První fáze mléčné diety s ovesnými vločkami

Mléčná dieta a ovesné vločky má typický denní rituál. Uvařte si 1/2 šálku mléka a přidejte obyčejné, neochucené ovesné vločky. Toto jídlo konzumujete během jednoho týdne na snídani, oběd i večeři a také mezi hlavními jídly. Ochucené ovesné vločky a ovesné tyčinky jsou během této diety tabu. Během prvního týdne mléčné diety s ovesnými vločkami příjmete přibližně 900 až 1200 kalorií za den, čímž začínáte hubnout. Což znamená, že denně sníte 5-6 misek ovesných vloček se sušeným mlékem.

Druhá fáze mléčné diety s ovesnými vločkami

V následujících 30 dnech konzumujete jednu porci ovesných vloček třikrát denně. Přidáte další potraviny, aby váš kalorický příjem činil 1000 až 1300 kalorií za den. To zahrnuje například snídaně ve formě poloviny šálku ovoce a ke svačině 1/2 hrnku zeleniny. Mezi doporučené ovoce a zeleninu při mléčné dietě patří jablka, banány, mrkev, bobule, hrozny, salát, paprika, pomeranče a špenát. Ochucené ovesné vločky jsou v této fázi povoleny. Další vhodné potraviny při mléčné dietě jsou kuřecí prsa, ryby a pudink bez cukru. Po těchto 30 dnech přecházíte do období, které je již "mimo" diety, kdy konzumujete jedno hlavní jídlo a jedno menší občerstvení ve formě ovesných vloček každý den. Při obnovení stravování se doporučuje omezit příjem tuků.

Výhody konzumace ovesných vloček

Pokud budete pravidelně konzumovat ovesné vločky v kombinaci s celozrnnými potravinami, ovocem a zeleninou, libovým zdrojem bílkovin a nízkotučnými potravinami, budou vám ovesné vločky pomáhat při hubnutí. Mezi hlavní výhody ovesných vloček patří vysoký obsah rozpustné vlákniny, čímž vám mohou zanechat pocit sytosti delší dobu, protože zůstávají ve střevech delší dobu, jako například rafinované obiloviny a jednoduché cukry. Rovněž bylo prokázáno, že konzumace ovesných vloček se sušeným mlékem zlepšila regeneraci svalů po cvičení.

Mléčná dieta není vhodná pro každého. Před zahájením mléčné diety s ovesnými vločkami se poraďte se svým lékařem nebo dietologem.

Foto © oksix - Fotolia.com

Přečtěte si více: Okurková dieta


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Mléčná dieta a ovesné vločky

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Mléčná dieta a ovesné vločky