Mléčná dieta

17 dubna, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  7692
mliečna diéta

Redukční mléčná dieta vyvolává řadu diskusí a sporů z hlediska její účinnosti při hubnutí a její bezpečnosti. Mléčná dieta patří mezi redukční diety, je nízkokalorická, což zaručuje snížení hmotnosti. Po dobu 5 dní můžete zhubnout 3-7 kilogramů.

Mléčná dieta a mléko

Mléko a mléčné výrobky jsou hlavní složkou jídelníčku mléčné diety. Mléko je velmi užitečné pro naše tělo. Obsahuje vitamíny A , B, C a E a mnoho minerálních látek, zejména vápník. Přítomnost velkého množství bílkovin v mléce zajišťuje jeho dostatečný příjem. Mimo jiné, mléko dobře ovlivňuje trávicí systém.

Mléčná dieta a hubnutí

Mléčná dieta zaručuje rychlou ztrátu na hmotnosti. Tento typ redukční diety podporuje vylučování přebytečných tekutin a pomůže vám zbavit se bříška.

Jídelníček mléčné diety

Mléčná dieta se doporučuje držet 3 dny, maximálně 5 dní.

  • 1. den: 6-7 sklenic za den. Vypít každé 2 hodiny 1 sklenice mléka. První pohár v 8:00, poslední pohár o 20:00.
  • 2. den: 7-8 sklenic za den. Vypít každou 1,5 hodinu 1 sklenice mléka.
  • 3. den: 10-12 sklenic mléka . Vypít každý 1 hodinu 1 sklenice mléka.
  • 4. a 5. den: Každou půl hodinu 1 sklenice mléka.

Pokud máte nesnesitelný pocit hladu, můžete do mléka přidat med a mátu. K jídlu si můžete dát sušené švestky. Na konci diety se přidává do menu lehký salát. Další den přidejte uvařené potraviny s nízkým obsahem tuku. Při této dietě byste měli užívat vitaminové doplňky výživy.

Co jíst během mléčné diety

Máte na výběr ze tří možností:

1. Mléko + mléčné výrobky. Příjem mléka by měl být střídat s jogurtem, kefírem a tvarohem.

2. Mléko + čaj. Do každého litru mléka přilijte pár lžic silného zeleného čaje. Také jsou dovoleno čerstvé šťávy a sušené švestky.

3. Mléko + ovesné vločky + vejce a více ovoce a zeleniny. Z ovoce jsou doporučené broskve, hrušky, banány a meruňky. Zakázané je kyselé ovoce a bobulové ovoce, hrozny, citrusové plody, dokonce i jablka. Zelenina: zelí, rajčata, okurky, zelená listová zelenina. Vejce - vařené. Ovesné vločky bez soli a cukru. Koření - malý strouhaný sýr, bylinky, zakysaná smetana. Tento typ diety můžete držet maximálně 14 dní.

Mléčná dieta by se neměla opakovat více než 1x za 1,5-2 měsíce.

Máte s mléčnou dietou zkušenosti? Podělte se o ně s námi v diskusi pod článkem!

Přečtěte si více: Dieta při zácpě


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Mléčná dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Mléčná dieta