Pritikinova dieta

6 října, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  3966
pritikinova diéta

Pritikinova dieta je recept na dobrý fyzický a zdravotní stav, udržuje zdravé srdce a napomáhá při hubnutí. Samotný program tvoří seznam povolených potravin, cvičení a zvládání stresu.

Velmi nízký příjem tuků a vysoký příjem vlákniny spolu s každodenním cvičením zvýšuje možnost dosažení samotného hubnutí. Celkové snížení energetického příjmu z 10 % tuků, 10 až 15 % bílkovin a 75 až 80 % sacharidů s denním příjmem najmenej35 gvlákniny a nejvýše 100 mg cholesterolu a 600 mg sodíku. Tato redukční dieta dělí seznam povolených potravin, které tvoří zdravá jídla do tří skupin: můžeš, pozor a poslední se nazývá stop. Rychlé hubnutí by mělo dodržovat příjem 1000 kcal pro ženy a 1200 kcal pro muže. Strava by měla obsahovat komplexní sacharidy bohaté na vlákninu.

Pritikinova dieta a stravování

Pritikinova dieta a její strava by měla obsahovat i celozrnné potraviny, ovoce a zeleninu. Začlenění do každodenního života může být komplikované. Příjem vápníku a jeho potřebného množství se může jedině pomocí obohacených potravin. Povolené pamlsky a jídla mohou představovat mražený jogurtovo - smetanový krém, banánová zrmzlina, tvarohový dezert, jablečno - datlový koláč, kukuřičné lupínky, ovocný sirup. Jídla zakázáno tvoří živočišné tuky, hydrogenované tuky, tučné maso, kokos, tučné mléčné výrobky, sůl, žloutky a kofeinové nápoje.

Tato dieta představuje zdravý životní styl, ne bezhlavé hubnutí, vedle podpory zdravého srdce. Při rychlé formě hubnutí je třeba se poradit nejdříve se svým lékařem. Potraviny, které jsou při dietě třeba neni problém sehnat v každých potravinách ale třeba dávat pozor na znalost etiket. Doplňkem zdravého stravování je i aktivní cvičení a zvládání stresu.

Foto © olhaafanasieva - Fotolia.com

Přečtěte si více: Voňavá dieta


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Pritikinova dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Pritikinova dieta