Redukční dieta (na zhubnutí)

5 října, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  7477

Redukční dieta se vyznačuje sníženým příjmem energie. Při jakékoli redukční dietě je nutné dodržovat pitný režim a zajistit přísun živin, zejména esenciálních.

Redukční diety se rozdělují na krátkodobé a dlouhodobé.

Krátkodobá redukční dieta na zhubnutí je radikálnější, přičemž se sníží podstatná část přijímané energie. Její účinek je většinou přechodný, neboť organismus hladoví a člověk ji nevydrží dlouho dodržovat. Při tomto typu diety je nutný dohled dietologa.

Dlouhodobá redukční dieta na zhubnutí je mírnějšího typu, dávka přijímané energie se snižuje pouze o malé procento. Trvá déle a úbytek na váze zaznamenáte až po delším čase.

Při redukčních dietách je nejlepší snížit příjem energie o malé procento. Ten , kdo chce držet některou z redukčních diet, musí být pod dohledem dietologa. Některé mohou být zdraví škodlivé. Poruchy, které mohou nastat z nesprávného držení některé z redukčních diet, mohou mít dlouhodobé dopady na děti a dospívající.

Mezi nejrozšířenější redukční diety patří např. 90 denní dieta, dělená strava, Dukanova dieta, Atkinsova dieta, Cambridge dieta, kávová nebo grapefruitová dieta. Ďalšie redukčné diety můžete najít v sekci redukčních diet.Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Redukční dieta (na zhubnutí)

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Redukční dieta (na zhubnutí)

Komentáře nejsou povoleny.