Rýžová dieta

26 září, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  6454
ryžová diéta

Co je rýžová dieta

Stravování za pomoci rýžové diety bylo známé již v Starověké Číně. Jídla diety tvoří rýže, kterou postupně doplňují i ​​zelenina a luštěniny. Tato redukční dieta se skládá ze čtyř 9-denních fází. První fázi tvoří základ jídla z rýže po 3 porce uvařené bez soli a tuku. Ve druhé fázi se rýže obohacuje o tepelné upravenou zeleninu. Abychom si z toho udělali dobré jídlo můžeme přidat i trošku mořské soli. Třetí fázi tvoří přidány luštěniny, přičemž posledních 9 dní diety se může konzumovat i syrová nebo kvašená zelenina. Jako zdravé nápoje jsou a uvedené pouze voda a čaje. Zakázané suroviny tvoří uzeniny, polotovary, hotová jídla, mléko, maso, vejce, ovoce, brambory a jiné obiloviny než rýže.

Stravování spočívá v stravovacím režimu s vysokým zastoupením komplexních sacharidů, nízkým obsahem tuku, a jednoduchých cukrů. Naopak neposkytují dostatek živin pro lidský organismus jako bílkoviny, vitamíny a minerální látky.

Hubnutí je při této dietě reálné a rychlé, ale za počáteční pokles hmotnosti může úbytek tekutin z organismu. Extrémním snížením energetického příjmu se sníží i tuk, ale pro nízký obsah bílkovin i svalová hmota.

Rizika rýžové diety

Tato přísná redukční dieta přináší s sebou i rizika a není vhodná k dlouhodobému užívání. Díky nedostatečnému příjmu živin se mohou dostavit příznaky jako slabost, únava, bolesti hlavy a kolabsové stavy. Další nevýhodou je časté předčasné ukončení diety. Pod tento faktor se podepisuje fakt konzumace jídel, které jsou hlavně příliš ne chutné a málo slané. Po ukončení diety většinou nastává opětovný nárůst hmotnosti.

Pro koho je rýžová dieta vhodná

Dieta je vhodná pro lidi, kteří touží rychle zhubnout, ale neměli by zapomínat na fakt, že by tuto dietu měli konzultovat se svým lékařem. Dieta neni vhodná zejména pro lidi se zvýšenými stravovacími nároky (těhotné a kojící ženy, děti, dospívající nebo starší lidé).

Tato zdravá výživa je poměrně nenáročná, nakolik je levná a příprava jídel je lehká.

K samotné dietě se doporučuje i vynechávání kávy, cigaret a naopak otužování studenou vodou, meditace a prevenci stresu. Kúra by měla být sladěna s fázemi měsíce.

Foto © pavel siamionov - Fotolia.com

Přečtěte si více: Jablečná dieta


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Rýžová dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Rýžová dieta