Voňavá dieta

6 října, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  3757
voňavá diéta

Co je vlastně voňavá dieta?

Předcházení pocitu přejídání na základě vůně jídla se nazývá voňavá dieta. Tahle redukční dieta se zakládá na psychologicko-fyziologické kategorií, která spočívá na kombinací: "nejdříve očichat a pak sním". Patří k redukčním dietám.

Princip voňavé diety

Vůně vdechovana do nosu se stane výraznou a mozek pak dá signál organismu aby tělo přestalo jíst, nebo signál sytosti, který vyvolá pocit plnosti. Čím intenzivnější kontakt s vůní tím rychleji se dostaví pocit plnosti do organismu. Nejintenzivnější vůni uvolňují teplá jídla.

Voňavá dieta se snadno udržuje a vybízí ke cvičení. Zakazuje resp. omezuje švédské stoly, salátové pulty, jelikož rozmanitost vůni sníží možnost soustředit se na jednu vůni, která by měla vyvolat pocit plnosti. Dieta nedoporučuje konzumovat potraviny, které nedokážou stimulovat centrum mozku jako například (mléko a mléčné výrobky).

Pro koho je voňavá dieta určena?

Pokud chcete zhubnout jen asi 2-7 kg nemusí být vhodná pro vás. Stejně i pro lidi s alergiemi, problémy s dutinami, astmatem nebo opakovaným ucpáváním nosní dutiny.

Voňavá dieta a stravování

Dieta upřednostňuje jídla s přirozenou sladkou vůní. Na potlačení hladu volte kořenité nebo teplé aromatická jídla (polévky, kávu, čokoládu a čaje).

Jídlo žvýkejte pomalu a před samotnou konzumací ovoniavajte sladké neutrální vůně. Třeba se vyhýbat salátovým pultem a mléčným výrobkům.

Foto © al62 - Fotolia.com

Přečtěte si více: Dieta ze supermarketu


Značky: redukční dieta


Diskuse k článku Voňavá dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Voňavá dieta