Zelná dieta

16 října, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  7358
kapustová diéta

Dietní program - zelná dieta

Zelí je klíčovou složkou v dietě s názvem zelná dieta. Dieta patří mezi redukční diety a postupem času si získala velkou přízeň u těch, kteří chtějí zhubnout pár kilogramů .

Pro koho je zelná dieta určena

Zelná dieta je určena pro rychlé a krátkodobé hubnutí nebo pro lidi, kteří chtějí dodržovat zdravý dietní plán. Během sedmi dnů se doporučuje sníst tolik zelné (tukožroutské) polévky, kolik budete chtít. Zelnou polévku můžete jíst teplou i studenou. Kromě zelné polévky se může konzumovat zelenina a ovoce. Omezuje se příjem bílkovin a potravin bohatých na sacharidy. Během sedmi dnů má dietujúci vypít alespoň 2 litry tekutin, nejlépe neslazených nápojů.

Zelná (tukožroutská) polévka na hubnutí - recept

Ingredience

  • zelí (menší hlávka) - 1 ks
  • cibule - 1 ks
  • mrkev - 5 ks
  • pórek - 1 ks
  • celer - 1 ks
  • zeleninový bujón - 2 ks 1 PL
  • voda - 2 l

Postup přípravy zelné polévky na hubnutí

Očištěné zelí nakrájíme na jemno. Ostatní očištěnou zeleninu omyjeme a nakrájíme na stejné kousky. Můžeme ji nasekat na v mixéru. Pórek nakrájíme na kolečka. Všechnu zeleninu dáme do hrnce, zalijeme vodou, přidáme kostky bujónu a vaříme asi 50 - 60 minut. Na závěr dochutíme kořením podle chuti. Zelnou (tukožroutskou) polévku na hubnutí podáváme studenou nebo teplou jako dietní polévku.

Klady a zápory zelné diety

Jako každá redukční dieta má i hubnutí se zelnou polévkou své klady a zápory.

Pozitiva zelné diety

Jedním z pozitiv zelné diety může být fakt, že přijdete na chuť potravinám, které vám dodají do těla mnoho nezbytných vitamínů a minerálů. Dalším kladem zelné diety může být i celkové posílení organismu a načerpání nové energie. A pokud vám i zelná dieta zachutná, nebudete mít problém se stravováním při zelné dietě iv budoucnu.

Negativa zelné diety

Zelná dieta má samozřejmě i svá negativa, na které byste si měli dát pozor. Někteří lidé vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemohou držet zelnou dietu. Jsou to např. osoby, které trápí nadýmání.

Zelná dieta a diabetici

Z nutričního hlediska je zelná dieta v celku vyvážená. Problém může nastat u diabetiků. Z polévky se může do organismu dostat příliš mnoho sodíku a taková strava může narušit zdravotní stav lidí se speciálními nutričními potřebami, jako jsou například diabetici. Zdraví jedinci by neměly mít s touto dietou problémy, i když budou dodržovat zelnou dietu více než jeden týden.

Při dodržování zelné diety můžete zhubnout 5 až 10 kilogramů během sedmi dnů. Během zelné diety však neztrácíte tuk ale vodu. Proto, když se vrátíte k původnímu jídelníčku ztracené kilogramy se mohou velmi rychle vrátit zpět.

Foto © isak55 - Fotolia.com

Přečtěte si více: Mléčná dieta a banány
Diskuse k článku Zelná dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Zelná dieta