10 rad jak zhubnout

13 května, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  3299
10 rád ako schudnúť

Pokud se chcete dozvědět, jak zhubnout, pak jste na správné stránce. Shromáždili jsme pro vás rady, jak zhubnout zdravým způsobem, aniž byste se uchylovali k nezdravému stravování, nebo užívali různé produktové výstřelky na hubnutí.

Cvičte každý den

Každodenním 20 minutovým cvičením zvýšíte rychlost svého metabolismu, budete mít zdravé srdce a zvýšíte tak šanci na snížení vaší hmotnosti.

Jezte z menších talířů

Některé studie dokazují, že množství jídla, které sníte, závisí na velikosti vašich talířů. Pokud používáte větší talíř, budete i více jíst. Je to psychologická souvislost mezi velikostí talíře a množstvím jídla, které sníte, bez ohledu na to, jací jste hladoví.

Vyhoďte nezdravé jídlo z kuchyně a chladničky

Říká se, že "prevence je vždy nejlepší lék", a to stejně platí i pro hubnutí. Místo toho, abyste měli pokušení jíst nezdravé potraviny a sladkosti, které jsou ve vaší chladničce, pořiďte si domů zdravé potraviny. Čerstvé ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky a ořechy.

Nahraďte plnotučné potraviny za potraviny s nízkým obsahem tuku

Pokud chcete zhubnout, zaměřte se na potraviny s nižším obsahem tuku. Místo plnotučného mléka zvolte mléko nízkotučné. Obsahuje stejné množství vitamínů a minerálních látek jako plnotučné mléko, jen má méně kalorií.

Vytvořte si dietní plán a dodržujte jej

Dietní plán je zásadní bod úspěšné diety. Musíte mít představu o tom, co chcete dosáhnout. Pokud se svého dietního plánu budete držet, dosáhnete výsledky v hubnutí. Dietní plán musí být detailně naplánován a musí mít konkrétní cíle. Jasně si určitě, kolik kilo chcete shodit a kdy. V dietním plánu může být i taková myšlenka "chci zhubnout 10 kilo do konce roku".

Horké a kořeněné potraviny zvyšují metabolismus

Je dokázáno, že horké a kořeněné potraviny mohou zvýšit váš metabolismus. To proto, že v těle urychlují tepelné děje a dávají tak podnět k procesu spalování tuků.

Vždy si přečtěte etikety na potravinách

Pokud chcete zhubnout, je velmi důležité, abyste studovali etikety na potravinách. Etikety obsahují důležité informace o položce. Z etiket můžete vyčíst, kolik daná potravina obsahuje kalorií, tuků a cukru. Tyto údaje jsou důležité pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Etikety vám pomohou v obchodě při rozhodování a zjistíte tak ještě před nákupem, že které potraviny je vhodné jíst během diety a kterým je lepší se vyhnout.

Važte se jednou za týden

Lidé, kteří jsou v procesu hubnutí kladou velký důraz na výsledky a obvykle se váží každý den. Vůbec to není nutné. Tímto způsobem můžete dříve napáchat více škody než užitku. Važte se jednou týdně, zaznamenávejte si své pokroky, případně neúspěchy a přijměte jednou za týden případné nápravná opatření.

Po jídle si vyčistěte zuby

Mnoho lidí má zálibu jíst při sledování televize. Pokud chcete zhubnout, s jedením u televize musíte skoncovat. Pokud sledujete televizor večer a přitom si pochutnáváte na dačem slaném či sladkém, vaše tělo si s takto přijatými kaloriemi v noci dobře neporadí. Vyzkoušejte si po večeři vyčistit zuby a ztratíte tak chuť na večerní-noční jedení. Kromě čištění zubů po večeři, můžete vypít i sklenici vody, aby se váš žaludek naplnil.

Spěte minimálně 7 hodin denně

Výzkumy dokazují, že lidé, kteří spí méně než 7 hodin, mají tendenci k přibírání a hromadění tuku, jak lidé, kteří spí normálně. Mají to na svědomí právě hormony, které se nám během spánku vyplavují.

Foto © Ariwasabi - Fotolia.com

Přečtěte si více: Jak zhubnout s luštěninami


Značky: jak zhubnout


Diskuse k článku 10 rad jak zhubnout

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 10 rad jak zhubnout