10 tipů jak pomoci zhubnout obéznímu dítěti

22 června, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  5285
ako schudnúť - obézne dieťa

Nadváha a obezita v dospívající populaci se stává závažným problémem. V Americe trpí obezitou jedno dítě ze tří, podle American Heart Association. Pomoci dítěti zhubnout zlepší jeho zdravotní stav a sníží se tak i riziko vzniku závažných zdravotních problémů.

Nabízíme vám 10 tipů jak můžete pomoci zhubnout vašemu dítěti, které trpí nadváhou.

Připravujte dětem svačinu

Vysoký kalorický příjem během dne vede k nárůstu tělesné hmotnosti u dospělých i dětí. Zdravé svačiny pro děti pomohou udržet správný energetický příjem mezi hlavními jídly, zatímco vysokokalorické jídlo se přeměňuje v těle na tuk.

Méně cukrů

Potraviny obsahující hodně cukru spolu s nedostatkem tělesné aktivity vedou k přibývání na váze. Omezte u dětí konzumaci potravin s přídavkem cukru, jako jsou například sladkosti, bonbony, sladké vody a slazené cereálie. Kupujte raději přírodně sladké potraviny. Může to být například čerstvé nebo sušené ovoce. Nebo vyzkoušejte ledové ovocné dřeně.

Domácí zdravá strava

Zdravé a správné stravovací návyky získává dítě z domu. Zdravé, doma připravené jídlo dodává tělu potřebné živiny a zároveň máte kontrolu nad přijatými kaloriemi. Dítě se doma učí a osvojuje si stravování, během kterého se bude řídit i v jiném prostředí. Pokud dítěti chybí znalosti, je velmi pravděpodobné, že sáhne po dutinky nízké potravinách ve škole, u kamarádů či venku. Naučte své dítě správnému výběru potravin a vysvětlete mu výhody konzumace zdravých potravin.

Zvýšení fyzické aktivity

Fyzická aktivita je nezbytná, aby dítě zůstalo zdravé a hubené. Méně videoher a televize a více pohybu na čerstvém vzduchu dokáží divy. Veďte ho k aktivnímu životního stylu, přihlaste na sport nebo si s ním zahrajte aktivní hru doma nebo venku každý den. Pokud chcete, aby vaše dítě zhublo, ideální čas pravidelné fyzické aktivity je 60 minut.

Kolektivní sport

Zapojení do kolektivního sportu poskytuje zábavnou formu zvýšené fyzické aktivity, čímž prostředí vytváří pocit sounáležitosti. Vaše dítě se učí dovednosti pro konkrétní sport a zlepšuje si zároveň celkovou koordinaci a kondici. Kolektivní sport probíhá pravidelně každý týden, takže vaše dítě pravidelně cvičí.

Mluvte

Rozhovor s dítětem může řešit situaci. Vyhněte se obviňování a vyjadřování špatných pocitů o tom, že jsou obézní. Místo toho se zaměřte na vyzvednutí zdravotních výhod žití zdravým životním stylem. Stanovte si spolu s dítětem cíle, které povedou k zdravému hubnutí a neustále ho povzbuzujte. Také ho podporujte v tom, aby se ptalo na všechno, čemu nerozumí.

Navštivte lékaře nebo dietologa

Pravidelné lékařské prohlídky vašeho dítěte pomáhají při prevenci různých onemocnění. Lékař vám také může pomoci objasnit původ vzniku obezity, také vám poskytne tipy na zdravé hubnutí.

Zdravé návyky

Zdravé změny ve svém životě jsou příkladem pro vaše dítě. Diskuse o změnách, které chcete udělat, jsou správným ukazatelem pro dítě, že každý se musí snažit. Rodinný přístup ke zlepšení zdraví a hubnutí vytváří pocit jednoty.

Stálá podpora

Bezpodmínečná láska a podpora dává vašemu dítěti lepší pocit k sebeúctě. Dejte vědět dítěti, že ho milujete, bez ohledu na to, kolik váží, ale že mu chcete pomoci žít zdravěji. Neustále dítě povzbuzujte.

Oslavte úspěch

Dokonce i malý krok směrem k zdravé hmotnosti si zaslouží uznání. Oslavte už i malý úbytek hmotnosti, zdravější životní rozhodnutí a celkové úsilí směrem ke zdravějšímu životnímu stylu.

Ilustrační foto © Prod. Numerik - Fotolia.com

Přečtěte si více: Zdravé potraviny na hubnutí


Značky: obezita


Diskuse k článku 10 tipů jak pomoci zhubnout obéznímu dítěti

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 10 tipů jak pomoci zhubnout obéznímu dítěti