20 bylin a koření pro štíhlou linii

4 června, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  6724
zdravé koreniny

Nabídka koření je široká a rozšiřuje se dále s přibývajícím vlivem exotiky v naší kuchyni. Velký vliv má zejména indická, kubánská či karibská kuchyně, která hýří aroma, chutí a barvami různých druhů koření. Málokdo však ví, že správným druhem a způsobem použití koření a bylin se dá poměrně snadno zhubnout a udržet si svou ideální hmotnost. Bylinky a koření mají totiž schopnost zvýšit metabolismus, urychlit spalování, pomáhají udržet déle pocit sytosti a zlepšují celkovou kvalitu stravy. Takže neváhejte a opepřete si každé své jídlo. Přinesete do své kuchyně nejen pestrost, ale i průvan do svého šatníku, protože když zhubnete, budete potřebovat nové oblečení.

Skořice

První místo si určitě zaslouží skořice, která je všestranným bojovníkem s nechtěným tukem. Skořice dokáže udržet pocit sytosti déle. Snižuje pocit hladu a urychluje metabolismus tuků. Kromě toho má jemně povzbuzující účinky a je prospěšná i pro naše střeva.

Zázvor

Zázvor je dobrým pomocníkem při očistě našeho organismu. Má všestranné účinky - od léčivých v období chřipek až po zeštíhlující a očistný, který zná jen málokdo. Zázvor pomáhá odstraňovat nežádoucí látky z potravy, které se zasekly v trávicím systému a tím brání ukládání tuků.

Kardamon

Toto koření, kromě barvy a aroma, přináší zrychlení metabolismu a schopnost efektivnějšího spalování tuků v organismu.

Kurkuma

Tento žluto-oranžový prášek má všestranné účinky v procesu hubnutí a blahodárný vliv na zdravé spalování kalorií. Přispívá ke snižování tvorby tukových zásob.

Acai bobule

Acai v jakémkoli skupenství , ať už jako šťáva, nebo jemný prášek, pomáhá hubnout efektivně. Zabraňuje hromadění tuku v těle, má silné povzbuzovačem vlastnosti a velký obsah antioxidantů, což z těchto bobulí dělá univerzální dietní potravinu.

List kopřivy

Kopřiva obsahuje velké množství antioxidantů, jako je vitamin C a A. Má silně močopudné a očistné účinky nejen na ledviny a močový trakt, ale i na krev. Je vhodná i jako prostředek při hubnutí, protože spaluje tuk.

Guarana

Guarana má také močopudné vlastnosti a schopnost v jistém množství spalovat tuk. Má však zejména povzbuzující účinky na nervový systém a pomůže vám vyhnout se stresu z hubnutí.

Kajenský pepř

Kajenský pepř, podobně jako některé druhy chilli papriček, obsahuje kapsaicin. Kapsaicin je látka, která pomáhá při procesu redukci váhy v tom, že spaluje tuk. Má jemně hřejivý účinek a zrychluje metabolismus, čímž tělo nutí spalovat tuk.

Kmín

Kmín je prospěšná zejména pro náš trávicí systém. Účinně odstraňuje problém s plynatostí a zácpou. Pomáhá také spalovat tuk a posiluje imunitní systém.

Ženšen

Ženšenový kořen je výborným stimulantem. Pomáhá zvýšit hladinu energie, a tím tělo spaluje více tuků.

Pepř

Toto nejpoužívanější koření obsahuje sloučeninu zvanou piperin, která pomáhá zrychlit metabolismus, a tím urychluje proces hubnutí. Pepř je také velmi prospěšné našemu trávení.

Pampeliška

Květ pampelišky má nejen léčivé účinky (především na horní a dolní dýchací cesty), ale i pozitivní vliv na naši snahu o redukci váhy. Pampeliška nás udrží déle sytými a má velmi dobrý nutriční složení.

Lněná semena

Lněná semínka mají schopnost zaplnit a zasytit nás. Zabrání tak přehnanému přejídání. Kromě toho působí prospěšně i na očistu tlustého střeva.

Guarová guma

Guarová guma je prospěšná zejména pro diabetiky, ale neměly by ji obejít ani lidé, kteří se snaží zhubnout pár kilo. Pomáhá totiž zlepšit proces trávení a udržet si pocit sytosti déle.

Garcinia

Toto nevšední ovoce má schopnost potlačit chuť k jídlu a omezit tak příjem přebytečných kalorií, případně usnadnit shazování uložených tukových polštářků.

Hořčice / Hořčičná semena

Hořčičná semena jsou prospěšné našemu tělu a vhodné při redukci váhy, protože pomáhají zvýšit metabolickou aktivitu.

Kokosový olej

Kokosový olej také pomáhá urychlit metabolismus, čímž zabezpečuje uvolňování energie a podporuje hubnutí.

Semena fenyklu

Malá semínka fenyklu jsou prospěšné pro naše trávení, protože usnadňují proces trávení a mají očistný účinek na játra a její buňky.

Psyllium

Tento prostředek na redukci váhy znamená krok tím správným směrem, co se týče shazování nechtěných kilogramů. Nejenže pomáhá při zácpě a očistném procesu, ale také pomáhá při vstřebávání jednoduchých sacharidů a udrží nás sytými.

Ibišek

Ibišek obsahuje různé látky vhodné na hubnutí a boj s kilogramy. Chrom zamezuje chuti na sladké. Kyselina askorbová a kyselina hydroxycitronová (HCA) potlačuje chuť k jídlu, snižuje tělesnou hmotnost a redukuje příjem potravy.
Diskuse k článku 20 bylin a koření pro štíhlou linii

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 20 bylin a koření pro štíhlou linii