3 tvrdé kroky, které vám zaručeně pomohou zhubnout

10 října, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  6782
chudnutie

Znáte to, snažíte se zhubnout několik měsíců, dokonce několik let. Nakonec se úspěšně napracete do džínů ze stredoškolkých dob, avšak dříve či později, máte opět problém provléct je přes stehna. Proč je tedy hubnutí tak strašně náročné? Nabízíme vám několik tvrdých skutečností, které budete muset překonat, pokud chcete zhubnout a udržet si vaši vytouženou postavu.

Drastické diety nejsou odpovědí

I když se mnoho lidí snaží zhubnout tím, že omezí sacharidy, nebo přijímají pouze tekutou stravu, tyto metody nemohou trvat navždy. Takové typy stravování nejsou nutričně výživné resp. jsou tak omezující, až nakonec skončíte při jídle, kterého se dozadu. Navíc, jakmile dosáhnete vaši cílovou váhu a vrátíte se zpět ke starému způsobu stravování, vaše váha se často vrátí na tu původní. Zhubnout a udržet si to je jen a jen o změně životního stylu. To znamená, sestavit si zdravé stravování, které je možné dodržovat po celý zbytek vašeho života. Je prokázáno, že strava založená na ovoci a zelenině, celozrnných výrobcích a hubených bílkovinách skutečně funguje. Samozřejmě, je dovoleno čas od času podvádět - což může snížit vaše toužebné chutě na sladké - ovšem vždy s mírou! Dokud si osvojíte nové stravovací návyky, může to nějaký čas trvat, ale pak se už jen budete divit, jak jste mohli jíst jen cheeseburgery, kolu a koláče každý den.

Počítat kalorie se vyplatí

Zhubnout a udržet si váhu je založeno na matematice: příjem kalorií nemůže přesáhnout výdej. Na to, abyste mohli zhubnout, budete muset vytvořit kalorický deficit. I když se počítání kalorií může zdát přísné, pokud nechcete sledovat, co všechno jste během dne snědli, nikdy nedosáhnete váhu, kterou jste si vytyčili. Začněte tedy návštěvou svého dietologa, který vám doporučí, kolik toho musíte zhubnout a také vám určí přiměřenou denní kalorický příjem. Časem si na to zvyknete tak , že vám to umožní nedržet se tak striktně detailního stravovacího a tréninkového deníku. Mnoho lidí si své denní stravování zaznamenává v tzv. stravovacím deníku, který zaznamenává kalorické množství. Na internetu najdete nespočet aplikací, s jejichž pomocí vám půjde počítání kalorií ještě snadněji.

Více se hýbejte

Zdravá strava je klíčem hubnutí, avšak pokud máte nadváhu více než pár kilo, pak to není úplně dostatečné. Budete muset začít cvičit a nemyslím tím jen procházku po okolí. Podle většiny doporučení zdravého hubnutí, musíte začít pravidelně cvičit hodinu denně, alespoň 2-3x týdně. Mluvíme hlavně o tom druhu cvičení, které zrychlí váš tep, jako je běh, kolo nebo kardio trénink v posilovně. Možná se vám hodina zdá příliš mnoho, avšak jakmile si tento čas ukrojit jen pro sebe, bude to něco, na co se začnete těšit každý den. Pokud je vaší jedinou stížností nuda, vždy je tu způsob různé obměny kardio tréninků, co udrží vaše nadšení z cvičení. Kromě spalování kalorií, vám cvičení pomůže vybudovat svaly, které nastartují váš metabolismus a pomohou spálit více kalorií. Také krásně vytvaruje vaši postavu. Cvičení může být také způsobem, jak se dobře cítit v případě prohřešků - pokud půjdete na 2-hodinovou turistiku, vychutnáte si podávaný dezert na večeři bez pocitu viny. Pravidelný trénink je stejně důležitý jako správné stravování. Jakmile si na tento životní styl navyknete, stane se pro vás hubnutí a udržení vaší vysněné postavy hračkou.

Máte i vy nějaké rady, které vám pomohly při hubnutí? Podělte se s nimi v diskusi pod článkem.

Ilustrační foto: 123rf.com
Diskuse k článku 3 tvrdé kroky, které vám zaručeně pomohou zhubnout

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 3 tvrdé kroky, které vám zaručeně pomohou zhubnout