51 tipů na hubnutí, které zaručeně fungují

2 listopadu, 2014 0 komentářů Sdílet Vidění:  9900
51 tipu jak zhubnout

Skutečně zhubnout není jednoduché

Právě naopak, hubnutí občas může být frustrující jako jízda na kolotoči, jednou jste nahoře a jednou dole. Naší misí je dosáhnout toho, aby byla cesta za zdravím a kondičkou zábavnější a lehčí. Právě proto jsme pro vás připravili 51 tipů jak zhubnout nebo jak jednoduše dosáhnout svou vysněnou váhu. Zaveďte co nejvíce těchto zdravých, šikovných rad do svého života a sledujte, jak perfektně vám to s nimi bude klapat.

Tip na hubnutí 1

Neseďte na zadku

Výzkum prokázal, že jakoukoli přirozenou fyzickou aktivitou spálíte denně neuvěřitelných 350 kalorií. Stačí umýt nádobí, vstát a přepnout TV program, nebo se jen tak pomotat. Mějte na paměti, že se počítá opravdu všechno! Každý malý kousek je součástí velkého úspěchu, a proto při hubnutí nepodceňujte ani ty nejprimitivnější činnosti, hýbejte se a efekt se brzy dostaví.

Tip na hubnutí 2

Myslete na salát

Zní to sice šíleně, ale je to tak. Výzkumy tvrdí: pokud se nechcete cítit plní, myslete na to, že jíte něco lehké. A není to jen o psychice, vaše představa o jídle působí na tvorbu hormonu ghrelin, který zastavuje pocit plnosti. Takže se místo salátu ve vašem jídle zaměřte na kaloričtější věci: sýr, avokádo, oříšky. Pomáhá to také při výběru zdravého jídla, které vypadá jako pamlsek, například: vynikající vývar nebo citronově-česnekové krevety se zeleninou.

Tip na hubnutí 3

Vezměte na palubu i partnera

Je dost náročné zhubnout, když se váš partner cpe koláčky a dezerty. Vezměte na palubu i jeho / ji a dejte najevo, že potřebujete při hubnutí jeho podporu. Pokud často navštěvujete restaurace nebo si jídlo objednáváte, udělejte si malý výzkum a poohlédněte se po zdravějších možnostech. Vynechejte dezert nebo si spolu hodinku zacvičte. Pokud máte pevně stanovené cíle vašeho hubnutí a zapojíte do toho i partnera, věřte, že váha půjde dolů mnohem snadněji.

Tip na hubnutí 4

Nejezte před telkou

Po první, studie opakovaně prokázaly úzkou spojitost mezi obezitou a časem stráveným u televize. Po další, studie dokázaly že lidé, kteří jedí před TV obrazovkou konzumují o 280 kalorií více, než ti, kteří při jídle nesledují TV. Faktem je, že za každé dvě hodiny strávené u televize se riziko obezity zvyšuje o 23% a ne jen to, když se díváte na televizi, necvičíte nebo spíte. Hezky si sedněte za stůl, snězte jídlo, zacvičte si během reklamní přestávky a vyměňte hodinu před televizorem za hodinu cvičení, a tak budete každým dnem blíž a blíž ke svému snu.

Tip na hubnutí 5

Cvičte

Jasné jako facka. Všichni dobře víme, že při cvičení pálíme kalorie, ale věděli jste, že naše tělo spaluje kalorie i během spánku? Takže nejsme na tom až tak špatně, jak jsme si mysleli! Výzkum Harvardské univerzity z roku 2010, který se zabýval hubnutím, doporučuje dělat denně 60-minutové mírně intenzivní cvičení; 30 minut cvičení také prokázalo pozitivní účinek na zdraví, ale na úbytku váhy se téměř nijak neprojevilo.

Tip na hubnutí 6

3 zdravé hlavní jídla a 2 zdravé snacky

Většině lidí stačí na denní přísun kalorií 3 hlavní jídla a 2 malé pochoutky. S tímto vědomím si můžete předem naplánovat přísun kalorií na každé jídlo a dobrotu, a pak se toho už jen držet. Dbejte na to, abyste jedli zdravě a vaše vytoužená váha bude na dosah.

Tip na hubnutí 7

Hodně, hodně vlákniny

Dostatečný příjem vlákniny je při hubnutí velmi důležitý. V podstatě je to jeden z nejpodstatnějších nástrojů, který vám pomáhá dosáhnout ideální váhu. Důvod: způsobuje pocit plnosti; vláknina totiž absorbuje vodu a tím zvětšuje svůj objem v žaludku. Ten následně zvyšuje tvorbu leptinu, což je hormon, díky kterému cítíte plnost. Najděte si zdroje vlákniny, kterou snadno strávíte a jezte ji každý den, můžete zkusit například brokolici, lněná semínka nebo jablka.

Tip na hubnutí 8

Připravte si své snacky napřed

Najděte vaše oblíbené rychlé a zdravé snacky, poschovávajte si je do misek kolem domu a do chladničky tak, abyste je viděli a když budete nutně potřebovat něco sníst, sáhněte po jednom z těchto zdravých kámošů a posuňte se blíže k vytoužené váze.

Tip na hubnutí 9

Trénujte intenzivně

Výzkumy dokazují, že tréninkem s vysokou intenzitou za krátkou dobu spálíte více kalorií než tréninkem se střední nebo nízkou intenzitou za delší dobu. Jinými slovy, procházet se hodinu po běžícím pásu není nejlepší způsob jak zhubnout / 15 minutový /, vysoce-intenzivní intervalový trénink HIIT je daleko lepší, než hodinové pomalé kardio. Jedním z našich oblíbených vysoce-intenzivních intervalových tréninků je skákání přes švihadlo. Harvardská lékařská škola přišla na to, že člověk vážící přibližně 57 kg dokáže za 30 minut skákání spálit 300 kalorií, ba ještě více, pokud používá HIIT protokol. Nezapomínejte, že musíte vyšší intenzitu přidávat pomalu, takže jako vždy, spíše než změníte stravování nebo fyzickou aktivitu, poraďte se o tom se svým lékařem.

Tip na hubnutí 10

Nevynechávejte žádné jídlo

Pokud to budete dělat, vaše tělo si začne ptát kaloričtější jídla namísto těch zdravých.

Tip na hubnutí 11

Víte co opravdu chcete?

Mnoho lidí vypráví o tom, že chce zhubnout, ale ve skutečnosti jen touží být více sebevědomí, sexy, výkonní nebo žádáni. Jakékoliv jsou vaše důvody, zamyslete se občas nad tím, co skutečně chcete a vybudujte si takové odhodlání, že pokud se připlazí nějaké pokušení zašlápnout ho s lehkostí a pevnou vůlí i do budoucna. Musíte vědět, co je pro vás dobré. Nebo druhá možnost, nepřemýšlejte nad tím, že hubnete, právě naopak, že získáváte něco mnohem důležitější.

Tip na hubnutí 12

Změňte barvu talíře

Zní to divně, ale pokud je barva talíře v kontrastu s barvou jídla, zaručeně sníte méně. Cornellská univerzita přišla na to, že na talíře s kontrastní barvou si lidé naložili o 20% menší porci, než lidé, kteří měli talíře s barvou podobnou jídlu. Takže teď, když už to víte, příště si zkuste naložit dezert na modrý talířek, protože modrá prý potlačuje chuť k jídlu. Věřte nám, děláme to pro vás.

Tip na hubnutí 13

Strava a cvičení, nerozluční sourozenci

Cvičení samo o sobě neznamená vítězství, ve skutečnosti je pravděpodobně strava to nejdůležitější, ačkoli pokud chcete byt opravdu zdraví, potřebujete obě. Jak se říká, hamburger tak snadno nevytřese. Zdravá strava v kombinaci s cvičením, které vás baví, je ta správná cesta k ideální figuře.

Tip na hubnutí 14

Nakupujte rozvážně

Jediným cílem nákupních center je oškubat vás o peníze, všude jen čekáte dokud budete zase platit. Pulty přecpané různými cukrovinkami, limonády, zda pochoutky od výmyslu světa, které sabotují vaši snahu zhubnout. Obchodníci dobře vědí, co je naší Achilovou patou. Vědci dokázali, že impulzivní nákup činil 14 000 přebytečných kalorií na jednu ženu za jeden rok! To, že nakupujete impulzivně, neznamená jen prázdnou peněženku, ale i několik kil navíc. No skvělé je, že pokud jednou tento trik odhalíte, bude snadné odolat mu. Vždy si pomyslete: "Jen mi chtějí vybělit účet a přidat mi kila navíc !," vyhoďte směrovku (obrazně) a odkráčajte pryč. Kontrolujte i sami sebe; podle studií nerozvážnost při nakupování klesá o 32%, když si přebíráme a balíme naše vlastní potraviny.

Tip na hubnutí 15

Vyhýbejte se skrytým cukrům

Věděli jste, že jídlo často obsahuje skryté cukry? I když na obalu nestojí slovo CUKR, stále se uvnitř mohou skrývat nějaké sladké přísady. Například: kukuřičný sirup s vysokým obsahem ovocných cukrů, dextrin, glukóza a fruktóza ... a takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Seznamte se s těmito cukry a vyhýbejte se jim na metry.

Tip na hubnutí 16

Zapomeňte na kouzelné tabletky a pseudohubnutí

Hubnutí a udržování váhy (to nejdůležitější) vyžaduje změnu vašeho životního stylu od základů, ale nikde není napsáno, že to musíte udělat okamžitě. Začněte pomalými zdravými kroky a postupně přijdete do cíle. Důležité je uvědomit si, že jde o dlouhodobou změnu. Tabletky, zda podobné alternativy na hubnutí možná vyřeší váš problém, ale jen nakrátko (s extra balíčkem zdravotních problémů) a potom, jak už to bývá zvykem, se dostaví pověstný jojo efekt a vy můžete začít makat znovu! Podívejte se na to z dlouhodobé perspektivy. Denně dělejte malé zdravé rozhodnutí a ne jen že si hubnutí užijete, ale také výsledek bude mnohem kvalitnější.

Tip na hubnutí 17

Najděte si motivaci

Začátky jsou vždy těžké, při hubnutí to vyžaduje množství malých zdravých rozhodnutí každý den. Když si máte vybrat mezi kouskem koláči a kouskem ovoce, vaše chuťové kanálky vám rozhodně doporučí koláč. Právě proto si hubnutí vyžaduje kopat hluboko už od základů, musíte vědět proč to děláte a proč je to pro vás důležité. Pokud budete přesvědčeni, že to má pro vás význam, určitě se rozhodnete pro zdravější možnost. Nevadí, pokud se dopustíte chyb, je to v pořádku, důležité je znovu se dostat na tu správnou zdravou kolej.

Tip na hubnutí 18

Zdravé neznamená nízkokalorické

Hlavně pokud mluvíme o jídlech bohatých na tuky a oleje, například avokádo obsahuje 145 kalorií, zatímco olivový olej obsahuje neskutečných 120 kalorií na polévkovou lžíci! Takže, pokud jste si mysleli, že jsou zdravé, jste na velkém omylu, při hubnutí vám určitě nepomohou. Najděte potraviny, které jsou skutečně zdravé i nízkokalorické a jezte jejich vždy, když máte hlad: celer, špenát, cottage cheese či mrkev.

Tip na hubnutí 19

Jezte zdravé tuky

Tuky nemají právě nejlepší reputaci, ale existují i ​​zdravé tuky nezbytné pro pevné zdraví. Na Harvardově univerzitě přišli na to, že konzumace dobrých tuků pomáhá našemu tělu při spalování. Skupina lidí, kteří jedli dobré tuky zhubla o cca 2 kilogramy více než skupina, ve které zúčastnění jedli nízkotučné jídlo. Zdravé tuky obsahují vysoké množství kalorií a vy byste měli přijímat alespoň 20% svého denního maxima právě z těchto nutričních elektráren. Patří sem oříšky, avokádo, extra panenský olivový olej, ale i losos.

Tip na hubnutí 20

Zapomeňte na velké talíře

Zní to směšně, ale vědci dokázali, že čím menší talíř zvolíte, tím méně jídla budete chtít. Například jednoduchá výměna velkého talíře za malý sníží množství jídla, které sníte o 22%, není to úžasné?

Tip na hubnutí 21

Pijte vodu

Žádné kalorie, maximální hydratační účinek - ještě něco? Pokud chcete, aby bylo vaše tělo nonstop hydratované, nešetřete s vodou. Klidně přidejte pár plátků citronu a nápoj bude o to lahodnější.

Tip na hubnutí 22

Zakažte si mlsání

Vždycky to začíná stejně: pohled na lepkavou sladkou polevu nebo lahodná vůně skořice. I emoce hrají svou roli. Takový jablečný koláč po nevydařeném dni může ve vás vyvolat příjemný pocit domova nebo pracovní týden zakončíte čínou. Ve skutečnosti nemáte chuť na jídlo, ale na pocit spojený s ním. Takže když budete mít příště zase choutky, zastavte je, uvědomte si pocit, který hledáte a najděte jinou cestu, nezávislou od jídla. Pokud se vám to nepodaří hned, uvědomte si, že pomalu dále zajdete.

Tip na hubnutí 23

Nepijte kalorie, pijte zelený čaj

Většina limonád, je jen voda napumpována cukrem. Džus je velmi bohatý na přírodní cukry což znamená, že je dost kalorický, takže 1 sklenice denně je tak akorát. Alkohol je stejně kalorický, navíc neobsahuje téměř žádné nutriční hodnoty (v podstatě je to jed), tak se raději vyvarujte jeho nadměrné konzumaci. Zřejmě to není pro vás žádná novinka, ale zelený čaj napomáhá hubnutí. Důvodem je, že zelený čaj obsahuje obdivuhodné množství antioxidantů, známých jako katechiny. Vědci přišli na to, že zelený čaj je nejen zdraví prospěšný, ba co víc, zabraňuje hromadění tuku uvnitř tukových buněk.

Tip na hubnutí 24

Vyčistěte si okolí

Chcete-li skutečně zhubnout, zbavte se všech rad o tom, co máte jíst: vyhoďte staré kuchařky a místo nich si před spaním prohlížejte "zdravé" knihy o vaření. Žádná zmrzlina, žádné muffiny. Ignorujte reklamy na nezdravé jídlo a marketing, který vám slibuje ztrátu váhy a raději se podívejte nějaký program o zdravém jídle. Vyhněte se v práci pochoutkám v kuchyňce a zapojte do vašeho plánu za zdravím i kolegy (no nezapomínejte, že konec konců je to především na vás). Jinak řečeno, rozhlédněte se kolem sebe a vyhlaste: "Já jsem tady pánem!"

Tip na hubnutí 25

Zaplaťte si osobního trenéra

Motivace je základ a když vás má kdo kopat do zadku, dokážete i nemožné. Jasné, že to není jen o tom, ale trenér vám ukáže jak se správně hýbat, jak se nastartovat, zda uklidnit tak, abyste se nezranili. Na druhou stranu osobní trenér může být trochu drahý špás, a právě proto existují různé fantastické programy na cvičení.

Tip na hubnutí 26

Vařte menší porce

Pokud si navaříte jen tolik, kolik chcete sníst, vyhnete se zákeřným Duplo, které vás vrátí o krok zpět.

Tip na hubnutí 27

Pevná vůle alias alfa a omega

Lidé podceňují množství zkonzumovaných kalorií a přeceňují množství těch spálených. Proto je důležité mít svůj zápisník, který se může stát vaším nejlepším přítelem při hubnutí. Ze začátku si budete muset měřit množství každého jídla, tím se naučíte jako taková zdravá porce vypadá. Jednodušší možnost je používat recepty s již vypočteným množstvím kalorií na porci. Díky tomu budete vědět co dáváte do úst a kolik kalorií to obsahuje. Dejte si pozor zejména při zapisování vysokotučném jídel, jako omáčky, salátový dresink, ovoce apod. Další chybou je mylná představa o tom, že spalujeme více než je pravdou. Například, pokud strávíte 30 minut na běžícím pásu a spálíte tak 300 kalorií, přijdete domů myslíc si: "Tvrdě jsem makala, pár sušenek mi přece neublíží." No a právě těchto pár sušenek vygumuje celých 30 minut na pásu. Raději si ujasněte kolik kalorií přijímáte a kolik jich likvidujete a zapisujte si to!

Tip na hubnutí 28

Mějte u sebe lehký zdroj bílkovin

Už jsme mluvili o tom, že bílkoviny napomáhají hubnutí, ale většina z nich se nedá jen tak vzít s sebou a schovat do kapsy. Proto se vždy ujistěte, že máte po ruce malou proteinovou bombu. Například vařená vajíčka, proteinový prášek, oříšky nebo plátky sušeného masa. Udržování hladiny bílkovin v těle vám zaručí, že zhubnete tuky a ne svaly.

Tip na hubnutí 29

Potraviny s nízkým glykemickým indexem

Podle výzkumů má konzumace GI potravin úžasný účinek na hubnutí (zejména u žen) - lidé ve skupině s nízkým glykemickým indexem spálili dvakrát více kalorií, než ti ve skupině s vysokým GI. Jezte čočkovou polévku, banány nebo další produkty s nízkým GI.

Tip na hubnutí 30

Žvýkejte, žvýkejte a ještě jednou žvýkejte

Je dokázáno, že lidé s průměrnou tělesnou hmotností přežívají přibližně 15 krát, a naopak lidé s nadváhou jen 12 krát, tak zkuste rozžvýkat jídlo vícekrát. Nejen, že budete pomaleji jíst, bude vám i lépe trávit a stimuluje to vaše chuťové buňky, čímž se vyhnete konzumaci extra kalorií, obsažených v koření.

Tip na hubnutí 31

Více bílkovin

Vědci doporučují jíst potraviny bohaté na bílkoviny. Důvod je prostý, bílkoviny napomáhají udržování svalové hmoty a úbytku tělesného tuku, zatímco vy hubnete. Také obsahují hodně peptidu YY (PYY), který potlačuje chuť k jídlu. Je třeba znát vhodné množství, protože příliš mnoho bílkovin se může negativně odrazit na činnosti ledvin. Mějte to na paměti!

Tip na hubnutí 32

Nepřehánějte to s ovocem

Všichni máme rádi ovoce, je to přece perfektní náhrada za sladkosti a koláčky, ale klíčem je míra. Ovoce je napuštěné přírodními cukry, například hrozny je téměř samý cukr a existují důkazy, že sladké jídlo vyvolává pocit hladu. Berte tedy ovoce jako pamlsek a nenapchávajte se jím. Vyměňte některé ovoce za zeleninu nebo si najděte ovoce s nízkým glykemickým indexem. Mladý hrášek, plátky okurky, celer nebo cokoliv, co vám napadne. Zkuste si dělat výživové bomby ze zdravého ovoce.

Tip na hubnutí 33

Posilujte

Vaše tělo bude svalnatější a právě svaly podporují činnost vašeho metabolismu, což znamená, že spálíte více a to ne výlučně při cvičení. Výsledek je hezčí a pevnější tělo a tuky spálené zdarma. Pokud jste žena, nemusíte mít strach z obrovských svalů, jsou to jen fámy, protože ženy nemají přirozený testosteron. Výzkumy prokázaly, že když člověk zvedá 85% svého osobního maxima 8 krát po sobě, spaluje 8 násobek toho, co by spálil při posilování s menším závažím a několika opakováními. Rada zní: těžké, ale s mírou.

Tip na hubnutí 34

Černá káva bez cukru

Každý z nás miluje šálek dobré kávy. Už dlouho se spekuluje o pozitivních účincích kávy na hubnutí, ale stále jsou to jen hypotézy a opak může být pravdou. To, co skutečně víme je, že cukr, mléko či šlehačka v kávě určitě nejsou zdravé. Příště, pokud si budete chtít kávu vychutnat (a to chceme vždy a všichni), zůstaňte při černém espressu a vyhněte se cukru, zda mlíčku do kávy.

Tip na hubnutí 35

Ve dvojici jde všechno lépe

Najděte si parťáka, který má stejný cíl jako vy a myslí to fakt vážně. Dohodněte se na vašem plánu a skočte do toho spolu se vzájemnou podporou.

Tip na hubnutí 36

Jezte ve stejnou dobu

Přestože nedávné studie tvrdí, že to nemá nic společného s hubnutím, jíst ve stejných časových intervalech určitě nikomu neublíží. Vynechávání některých jídel lze seskupit s dalšími problémy, jako jsou nedostatky v plánování stravování a může to znamenat, že se později obrátíte k pohodlnému, no Vysokokalorické a nezdravému druhu stravy.

Tip na hubnutí 37

Pozor na skryté kalorie!

Mnoho z běžných jídel obsahuje kalorie, které se na nás velmi snadno nalepí. Obzvlášť si dejte pozor na maličkosti, které ve skutečnosti obsahují velké množství kalorií.

Tip na hubnutí 38

Najděte cvičení, které vás baví

Čím méně času v sedě, tím lépe. Pokud děláte v kanceláři, většinu času sedíte za stolem a nespálit téměř žádné kalorie. Zvedněte svůj zadek ze židle a projděte se. Každá, i ta nejmenší pohybová aktivita se počítá a čím více jich za den uděláte, tím více kalorií spálíte. I když si většina lidí spojuje hubnutí s fitnescentrem, neznamená to, že musíte do fitka chodit i vy. Existuje dalších x možností, od basketbalu, přes běhání až po horolezectví. Dělejte to, co vás skutečně baví a hubnutí si užijete mnohem více. No ujistěte se, že při tom spalujete dostatek kalorií. Golf je sice zábava, ale určitě při něm nezhubnete, jedině, kdybyste hráli s dvěma holemi najednou a běhali po celém hřišti.

Tip na hubnutí 39

​​Nejezte očima

Každý rád okukuje poutavé fotky lahodného, slaďoučké jídla přímo k zakousnutí, které je pro nás zakázané. Neurovědci přišli na to, že slintání nad takovými obrázky podněcuje skutečný emocionální a fyzický hlad - jaké nečekané! A aby toho nebylo málo, u lidí s nadváhou jsou tyto projevy mnohem intenzivnější. Pohled na obrázky lahodného jídla zvyšuje hladinu grelínu, který je zodpovědný za pocit hladu a navíc lidé, hledící na jídlo z obrázku jsou náchylnější k přejídání se, jak lidé, kteří mají skutečné jídlo rovnou pod nosem! Nenechte se znásilňovat lákavými obrázky a prostudujte si raději fotky zdravého jídla nebo nějaké zajímavé cviky.

Tip na hubnutí 40

Nejezte vestoje

Bylo dokázáno, že lidé mají tendenci jíst více a rychle, když při tom stojí a nesedí za stolem. Z psychologického hlediska je jednodušší omezit ty mini pochoutky, které jíme mimo hlavních jídel, protože nakonec se všechny kalorie i tak sčítají, což pro hubnutí rozhodně není dobré. Jakmile jste dosáhli ideální zdravou váhu, jezte vždy když pocítíte hlad. Natrénujete tak své stravovací návyky držet se zdravého plánu. Vždy když se přichytíte při tom jak jíte vestoje, znamená to, že doplňujete zásoby v nesprávném čase. Odložte si to raději na čas naplánovaný v jídelníčku nebo jezte zdravě.

Tip na hubnutí 41

Nenakupujte hladoví

Ano víme, když jste hladoví a jdete nakupovat, nahážete do košíku skoro celý obchod na čele se sladkostmi a čipsy. Má to svůj důvod, a to takový, že když pociťujete hlad, váš mozek vyšle signál vybrat co nejvíce kalorické jídlo. Mňam, to nejvhodnější pro hubnutí ... no to určitě! Na to, abyste mohli dál cestovat za svou vytouženou postavou se nejdříve pěkně napapajte něčeho zdravého a až pak jděte nakupovat.

Tip na hubnutí 42

Olivový olej

Zřejmě jste již slyšeli o tom, jaká zdravá je středomořská dieta, protože obsahuje množství kvalitních bílkovin, hojnost zeleniny a zdravých tuků. Hej, je jasné že olivový olej má při této dietě velký význam, vždyť je plný antioxidantů a vitamínu E. Kromě jeho mnoha plusů, olivový olej zrychluje proces oxidace tuků, což znamená, že spalujete tuky rychleji. Ale obsahuje i docela slušné množství kalorií, asi 120 na jednu lžíci, tak to s ním nepřehánějte. Úplně vám postačí čajová lžička o množství 40 kalorií, popřípadě zkuste extra panenský olivový olej, který je sice dražší, ale stojí za ty peníze.

Tip na hubnutí 43

Nashledanou polotovary

Většina polotovarů je prošpikovaná cukry a pevnými tuky a zároveň obsahuje pouze zlomek nutričních hodnot, které najdete ve zdravém syrovém jídle. Kromě toho, dietní potraviny jsou obvykle plné chemikálií, které ve svém těle zajisté nechcete. Pokud je zdraví a hubnutí vaší prioritou, zapomeňte na polotovary.

Tip na hubnutí 44

Dejte cukru padáka

Rafinované cukry a jiná sladidla jsou skutečným nepřítelem hubnutí a zdraví. Problém je, že cukry přijímáme v obrovském množství. Sladkosti, koláčky a věci podobné nemají téměř žádnou nutriční hodnotu a vyhánějí z vás chuť na jakékoli zdravé jídlo. Určitě si po dobrém koláčky nesmysly na nějaký bezvýznamný hrášek. Americká kardiologická asociace AHA doporučuje ženám denně maximálně 6 čajových lžiček cukru, což představuje 24 g. Háček je v tom, že cukry jsou poschovávané tam, kde byste je nikdy nehledali, až dosud. Čtěte štítky na potravinách, ať už je to koření nebo krekry, cukry najdete skoro všude. Ovoce je určitě zdravější alternativa namísto slaných sušenek a při slazení používejte zdravou Stevia, ta vám rozhodně neublíží.

Tip na hubnutí 45

Odpusťte si jídlo venku

Uvědomte si, že když se jdete najíst do restaurace, těžko ovlivníte velikost porce, způsob přípravy jídla či jeho dochucování. Než se tedy vydáte mlsat pryč z domu, poohlédněte se po restauracích se zdravou stravou. A pokud to znamená, že budete vybíravý zákazník, tak ať! Vždyť koneckonců číšníka vidíte poprvé a naposled a zdraví s vámi kráčí celý život.

Tip na hubnutí 46

Nejdříve zelenina

Zelenina (především tmavozelená listová a zelná zelenina) je nutričně velmi bohatá a dokáže člověka opravdu zasytit, což znamená méně prostoru pro nezdravé hlouposti. Člověk potřebuje denně přijmout velkou dávku zeleniny, a to minimálně 7 krát denně a čím více, tím lépe. Asi jedinou výjimkou jsou brambory, které obsahují slušné množství kalorií.

Tip na hubnutí 47

Pokrájejte si to, co jíte

Zní to možná divně, ale vědci dokázali, že člověk se více nasytí, když si jídlo důkladně rozkrájí. Fígl je v tom, že kvantitu jídla hodnotíme podle jeho počtu, čili s větším počtem kousků se nám zdá, že máme více jídla. Je to vlastně malý psychologický trik, kdy máme pocit, že sníme víc, než ve skutečnosti. Zkuste to i vy a dejte nám vědět!

Tip na hubnutí 48

Pohybujte se v práci

Řekněme si to na rovinu, mnoho z nás při práci většinu času sedí na zadku. Zkuste se občas postavit od stolu, dát si krátkou pauzu, prohodit pár slov s kolegy osobně a ne přes mail, nebo se proběhněte po schodech. Pokud se vám to zalíbí, vyzkoušejte pracovat za stolem vestoje. Cestujete vlakem? Fajn, tak během toho stůjte a zpopelní! Opakování je matka moudrosti, tak nezapomínejte, že každý malý krok předchází většímu výsledku.

Tip na hubnutí 49

Odměňte se

Sepište si seznam odměn, který vás bude motivovat k dosažení vašeho štíhlejšího snu. Žádné odměny v podobě jídla, ať to je něco dosažitelné a reálné, například: prohlédnout si film, jít nakupovat nebo cokoliv, co vám proběhne hlavou.

Tip na hubnutí 50

Hlídejte si víkendy

Lidé dokáží dodržovat pravidla zdravého stravování, když se drží rutiny pracovních dnů, ale s víkendem přichází i svoboda a chuť odvázat se ve stylu -porušiť všechna pravidla a sázky. Přes víkend nemůžete polevit, právě naopak, musíte být silní. Jeden způsob, jak to dokázat, je dovolit si každý víkend jeden prohřešek. Neberte to jako náhradu za celý týden bez dezertu, ale spíše tak, že se budete cítit mnohem lépe a klidněji, když si občas dovolíte jednu pamlsek. Upozornění: v žádném případě nedovolte, aby váš jeden víkendový prohřešek přerostl na celý víkend prohřešků, jinak riskujete, že vaše námaha během týdne vyjde zcela nazmar! Někteří se obejdou i bez jediného víkendového prohřešku, ale to záleží už jen na vaší volbě.

Tip na hubnutí 51

Hodně spěte

Úžasná zpráva pro ospalče! Nedávné studie přišli na to, že delší spánek má pozitivní účinek na zdraví a hubnutí. Mnozí z nás trpí nedostatkem spánku, nespíme ani potřebných 7-9 hodin denně, a právě to je chyba. V daném výzkumu lidé s počtem naspaných hodin 8,5 ztratily více kilogramů než ti, co v posteli strávili jen slabých 5 hodin. Existuje důkaz, že dostatečná délka spánku dokáže ničit i geny, kterým vděčíme za přibírání. Takže pokud spíte málo, změňte to, už jen kvůli vašemu zdraví a vysněné váze.

Chcete znát další tajemství efektivního hubnutí?

Dalších 101 tipů najdete v ebooku 101 tipů jak zhubnout, který si můžete koupit se 40% slevou zde. A pokud hledáte inspiraci pro zdravé a chutné recepty, určitě sáhněte po ebooku 101 receptů na zhubnutí, který si můžete koupit zde.

Jaké jsou vaše tipy na zdravé zhubnutí?

Podělte se o ně v diskusi pod článkem, děkujeme!

Diskuse k článku 51 tipů na hubnutí, které zaručeně fungují

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 51 tipů na hubnutí, které zaručeně fungují