Čaj na hubnutí Wulong

20 října, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  4220
čaj na chudnutie wu long

Čaj na hubnutí Wulong (známý také jako "oolong" nebo "wu long" ) získal v letech přívlastek "nový zázrak na hubnutí". Pravdou však je, že čaj Wulong není ani "nový" ani "zázračný". Je znám už staletí a stejně známé jsou i jeho pozitivní účinky při hubnutí. Čaj Wulong poprvé objevily v 15. století, v čínské provincii Fujian. Jedná se o částečně fermentovaný čaj, což znamená, že čajové lístky mohou po sklizni jen částečně oxidovat.

V čem je čaj Wulong jiný od zeleného a černého čaje?

Čaj Wulong se od ostatních čajů odlišuje časem fermentace. Fermentace dodává čaji barvu. Zelené čaje jsou z čajových lístků, které nepodléhají fermentaci. Naopak černé čaje jsou plně fermentované. Lístky čaje na hubnutí Wulong podléhají fermentaci jen částečně.

Má čaj Wulong opravdu vliv na hubnutí?

Číňané věří, že čaj Wulong je účinný při kontrole a udržování zdravé tělesné hmotnosti. Nedávné vědecké studie dokazují, že "zázračný" čaj Wulong opravdu pomáhá při hubnutí. V jedné nedávné studii, 102 čínských žen, které pily čtyři šálky čaje Wulong denně, shodili více než kilogram tělesné hmotnosti za 6 týdnů.

Studie z Tukoshimskej univerzity a amerického ministerstva zemědělství ukazují, že čaj Wulong zvyšuje rychlost oxidace tuků, což je hlavní příčinou toho, že se považuje za "zázrak na hubnutí". Jednoduše řečeno, pití čaje Wulong urychluje metabolismus, což má za následek spalování kalorií.

Součástí experimentu byla konzumace čisté vody, zcela vylouhovaného čaje Wulong, částečně vylúhovanéo čaje Wulong a vody obsahující 270 g kofeinu (což odpovídá plně vyluhování čaje Wulong). Každý z účastníků podléhal experimentu 3 dny. Na konci každého dne jim byla měřena rychlost metabolismu.

Bylo prokázáno, že rychlost metabolismu účastníků, kteří konzumovali čaj v "plné síle" a vodu obohacenou kofeinem se zvýšila o 2,9 % a 3,4%, což naznačuje, že kofein má účinek na zvýšení metabolismu.

Zajímavějším zjištěním však bylo, že účastníci experimentu, kteří konzumovali čaj v "plné síle", zažili 12,9 % nárůst spalování tuků, přičemž toto zvýšení nebylo prokázáno při požití kofeinové vody.

Studie spekuloval o skutečnosti, že jisté složky čaje Wulong podporují přednostní využití tuků jako zdroje energie. Tato informace je však orientační pokud její potvrzení jsou zapotřebí další studie.

Je čaj Wulong opravdovým zázrakem na hubnutí?

Nesmíme zapomínat na to, že kromě samotného pití čaje Wulong, je třeba dodržovat zásady zdravé výživy a pravidelného pohybu. Pokud jste milovníkem kávy a přemýšlíte nad změnou, určitě vyzkoušejte kouzlo čaje Wulong. Možná budete mile překvapeni nejen jeho chutí, ale i pozitivním vlivem na vaši váhu.

Zajímavá fakta o čaji Wulong

  • Čaj Wulong zlepšuje schopnost spalovat tuky o 12 %.
  • Je o 250 % účinnější při stimulaci metabolismu než zelený čaj.
  • Polyfenoly, které jsou v čaji Wulong, snižují vstřebávání tuku a cholesterolu o 50 %.
  • Pomáhá snižovat "břišní tuk".
  • Působí jako prevence před vysokým krevním tlakem.
  • Snižuje "špatný" LDL cholesterol.
  • Pomáhá odbourávat stres a jeho voňavá aroma podporuje relaxaci.

Foto © lefebvre_jonathan - Fotolia.com

Přečtěte si více: Jak zhubnout z břichaDiskuse k článku Čaj na hubnutí Wulong

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Čaj na hubnutí Wulong