Černý čaj a hubnutí

27 dubna, 2014 0 komentářů Sdílet Vidění:  7625

Černý čaj obsahuje kofein a antioxidanty. Kofein může potlačit chuť k jídlu a zvýšit termogenezi (zvýšení tepla v těle díky zvýšenému spalování kalorií). Pitím horkého nebo studeného černého čaje poskytnete tělu příjem menšího počtu kalorií a pomůžete tělu zvýšit fyzickou aktivitu. A právě snížený příjem kalorií a zvýšení fyzické aktivity jsou dva efektivní způsoby, které vám zaručeně pomáhají při hubnutí.

Černý čaj

Sběrem lístků z rostliny Camellia sinensis a následným zpracováním se vyrábí černý čaj. Listy této rostliny jsou bohaté na teaflavíny a polyfenoly, které mají antioxidační vlastnosti. Bílý, zelený a čaj oolong pocházejí ze stejné rostliny, avšak jsou oxidované méně a mají různou chuť a různý obsah polyfenolů. Rostliny tvoří polyfenoly na základě intenzity slunečního světla. Polyfenoly mají antioxidační vlastnosti a pomáhají chránit buňky před poškozením a také mohou podpořit hubnutí.

Hubnutí s černým čajem

Pokud chcete zhubnout s černým čajem, měli byste zvýšit i tělesnou aktivitu. Nečinnost může přispět ke zpomalení metabolismu, k nárůstu tělesné hmotnosti a následně i k těžšímu zbavování se kilogramů. Pokud váš energetický příjem bude nižší než energetický výdej, kilogramy půjdou dolů. Pokud máte rádi sladké limonády či alkoholické nápoje, nahraďte je neslazeným černým čajem, čím budete přijímat méně kalorií a tím podpoříte zdravé hubnutí. A právě takové pití černého čaje bez přidaného cukru by vám mohlo pomoci k hubnutí.

Jak pít černý čaj

Chcete-li snížit chuť na sladké, kupte si černý čaj s ovocnou příchutí nebo ovocné čaje. Vhodné ovocné čaje jsou třešeň, pomeranč, citron, broskev nebo směs bobulí. I černý čaj si můžete dát s příchutí vanilky, skořice nebo jiné speciální chuti. Nezapomínejte však na to, že byste je měli pít neslazené. Pravidelné pití takových čajů vám pomůže snížit chuť k jídlu. Černý čaj si můžete dát například po večeři místo dezertu a tak si udržíte energetický příjem a výdej na takové úrovni, aby jste úspěšně hubli. Na večer si raději dejte černý čaj bez kofeinu, aby nebyl narušen váš noční spánek. Pokud jste přecitlivělí na kofein, poraďte se o pití černého čaje se svým lékařem.

Ilustrační foto © mythja - Fotolia.com
Diskuse k článku Černý čaj a hubnutí

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Černý čaj a hubnutí