Dukanova dieta versus Atkinsova dieta

14 května, 2014 0 komentářů Sdílet Vidění:  5863

Dukanova dieta a Atkinsova dieta - v čem jsou stejné?

Jak se Dukanova dieta liší od Atkinsovy diety? Existují určité podobnosti mezi Dukanove a Atkinsovu dietou. Obě diety se zaměřují na nízkou spotřebu sacharidů. Nicméně, obě diety mají mezi sebou klíčové rozdíly.

Dukanova dieta a Atkinsova dieta - v čem jsou rozdílné ?

Počítání

Dukanova dieta nepočítá žádné kalorie, sacharidy ani další nutriční hodnoty v žádné ze čtyř fází. V Atkinsove dietě se však počítají kalorie hned od začátku. V Dukanovej dietě se konzumují potraviny ze seznamu (seznam obsahuje 100 potravin) včetně potravin z poslední fáze.

Obsah tuku

Zatímco se strava v Dukanove dietě zaměřuje na bílkoviny s nízkým obsahem tuku, včetně nízkotučných mléčných výrobků, Atkinsova dieta nemá žádné limity na mléčné výrobky, maso ani tuky. V Atkinsovy dietě se meze nekladou na nasycené tuky. Pierre Dukan říká, že se zaměřuje na potraviny s nízkým obsahem tuku, protože se tak chrání srdce.

Přírodní potraviny

Zatímco se v Atkinsove dietě doporučují koktejly a různé balené potraviny, strava v Dukanove dietě dává velmi silný důraz na přírodní potraviny - 100 přírodních potravin.

Množství

Z uvedeného Dukanova seznamu 100 potravin bílkovinných a zeleninových můžete jíst, co chcete. V Atkinsonove dietě je konzumace zeleniny omezená, protože se sečtou sacharidy jednotlivých potravin a nepřekračuje se denní limit.

Foto © NinaMalyna - Fotolia.comZnačky: jak hubnout


Diskuse k článku Dukanova dieta versus Atkinsova dieta

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Dukanova dieta versus Atkinsova dieta