Hubnutí s mátovým čajem

20 prosince, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  7113
chudnutie a mäta

Někteří lidé ve snaze zhubnout pijí mátový čaj. Pomáhá však opravdu při hubnutí?

Mátový čaj se připravuje z čerstvých nebo sušených listů rostliny máty peprné, která je velmi dobře komerčně dostupná. Dosud však nebyly provedeny žádné studie , které by potvrzovaly, že mátový čaj pomáhá při hubnutí. Nicméně, je dokázáno, že vůně máty může snížit chuť k jídlu.

Máta peprná

Máta peprná je rostlina, která roste do výšky 60-90 centimetrů a kvete od července do srpna. Rostlina má tmavě zelené listy a bílé květy. Máta roste ve vlhkých mírných oblastech. Listy a stonky máty obsahují mentol, který má množství zdravotních pozitiv. Čaj z máty peprné je bez kofeinu.

Vůně máty peprné a hubnutí

Bryan Raudenbush, profesor na univerzitě v Západní Virginii, zjistil, že vůně máty peprné může potlačovat chuť k jídlu. Požádal 40 lidí, aby si během pěti dnů každé dvě hodiny přičichli k listům máty. Pak jim po dobu pěti dnů podával placebo. Výsledky byly úžasné. Když lidé voněly mátu priepornú, přijali v průměru o 1800 kalorií méně, než když jim bylo na ovonění podáváno placebo.

Mátový a zelený čaj na hubnutí

Chcete-li dosáhnout lepších výsledků v hubnutí, zkombinujte mátový čaj se zeleným čajem. Zelený čaj má prokázané pozitivní účinky při ztrátě na hmotnosti. Zelený čaj může snížit obsah tuku v organismu, snížit tak tělesnou hmotnost a ovlivnit vstřebávání tuků. Tento účinek je připisován k silnému antioxidantu EGCG. Některé výzkumy však naznačují, že síla hubnutí zeleného čaje je skryta v jeho kofeinu, podle studie z roku 1999 zveřejněné v časopise American Journal of Clinical Nutrition.

Účinky máty peprné

Při pravidelné konzumaci máty a mátového čaje se může u lidí objevit hubnutí, protože máta zmírňuje nadýmání. Lidé také pociťují menší bolest hlavy, podráždění kůže, úzkost spojenou s depresí, nevolnost, průjem či menstruační křeče.

Přečtěte si více: Nejlepší ořechy na hubnutíDiskuse k článku Hubnutí s mátovým čajem

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Hubnutí s mátovým čajem