Hubnutí s pepřem

27 srpna, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  4889
čierne korenie a chudnutie

Pepř známe všichni většinou z kulinářského prostředí. Mnoho let se však vědci snaží potvrdit některé jeho léčivé a příznivé účinky na naše zdraví, které pocházejí z lidového léčitelství. Nepopiratelný je obsah antioxidantů v pepři. Pepř se v současnosti používá při mnoha zdravotních problémech: jako olej na vtírání do bolavých svalů a kloubů. Navíc, konzumace jídla s obsahem černého pepře zvyšuje metabolismus, a tím napomáhá i ke spalování tuku.

Proč se ukládá tuk na břiše

Tuk se na břiše ukládá z mnoha důvodů. Nejčastěji kvůli špatným stravovacím návykům a díky stravě plné nasycených mastných tuků. Při ukládání tzv.. abdominálního tuku sehrává svou roli i obsah soli v potravě. Pokud ze své stravy odstraníme část nasycených tuků (smažená jídla, margaríny a průmyslově připravené jedlé tuky) a soli, zvýšíme šance na delší a zdravější život. Kardiovaskulární cvičení a každodenní procházka zvýší metabolismus a spalování tuku v problémových partiích. Tím, že do stravy přidáte pepř samozřejmě zázračně neodstraníme tuk z břicha, pomůžeme však zrychlit metabolismus a tak urychlit spalování tuku v organismu.

Zrychlete metabolismus

Zvýšit svůj metabolismus je běh na dlouhé tratě. Potřebujete k němu odhodlání a touhu změnit celý svůj životní styl. Je třeba zvýšit množství vody, kterou denně vypijeme, zvýšit tělesnou aktivitu a zařadit ji do svého plánu každý den. Zdravou výživou a pravidelným pohybem zaručeně zrychlete svůj metabolismus a přidáním pepře navíc pomůžete spalovat tuky rychleji.

Zdravá výživa

Ovoce a zelenina jsou prvním krokem k správné životosprávě, zrychlení metabolismu a dobrému pocitu ze života. Přidáním pepře do zeleninového salátu, zda připravované zeleninové přílohy zlepšíte jeho chuť. Čím je jídlo chutnější, tím ho méně sníte. Samozřejmostí by mělo být dodržování pitného režimu.

Zažívací problémy

Někteří z nás mají problémy s přidáním většího množství pepře do stravy. Před konzumací většího množství pepře do jídla, se v případě jakýchkoliv předchozích neblahých zkušeností, poraďte se svým lékařem. Konzultace s lékařem je důležitá při jakémkoliv dietním snažení a změně životního stylu.

Ilustrační foto: 123rf.com
Diskuse k článku Hubnutí s pepřem

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Hubnutí s pepřem