Hubnutí se zeleným čajem

7 prosince, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  6978

Když právě hubnete, určitě si raději dopřejte zelený čaj před červeným vínem. Oba nápoje, čaj i víno??, patří k nejoblíbenějším pochutinám na světě a dodávají tělu mnoho užitečných látek. Ale pokud jde o hubnutí, tak právě čaj je lepší volbou než víno.

Zelený čaj a hubnutí

Zelený čaj je zcela nekalorický a dokonce přímo podporuje hubnutí. Kdy pít zelený nejlepší pít zelený čaj? Udělejte to jako v Číně: pijte k jídlu zelený čaj. Pokud se chcete rychle a jednoduše zbavit svého zaobleného bříška, neuděláte určitě špatně, když si pořídíte několik balíčků zeleného čaje a každý den vypijete několik šálků.

Čaj, kromě toho, že je zcela nekalorický, má také dva dlouhodobé účinky:

  • snižuje chuť k jídlu
  • způsobuje zvýšení spotřeby energie o čtyři procenta (zdá se to málo, ale když tento rituál opakujete každý den, nakonec se to znásobí)
  • čaj rovněž podporuje spalování tuků v oblasti břicha.

Dobrý zelený čaj je osvěžující a dostat ho koupit v různých příchutích, ať už ovocné nebo květinové. Zelený čaj má příjemnou nasládlou chuť nebo přitom je mírně trpký. Nakolik zelený čaj neprošel fermentací, třeba ho připravovat jiným způsobem než čaj černý.

Příprava zeleného čaje:

  1. na jeden litr vody třeba 10-12 gramů čínského nebo 10-20 gramů japonského zeleného čaje
  2. čaj nikdy nezalévejte vroucí vodou, nechte ji po převaření krátce odstát: na 80 °C asi 5 minut
  3. pokud chcete dosáhnout jemnější chuť, nechte čaj louhovat 1,5 minuty, pokud chcete silnější chuť, louhujte čaj 2-3 minuty
  4. použité čajové lístky nevyhazujte, dají se použít i vícekrát
  5. čaj nalévejte do předehřáté konvice i do předehřátých šálků, pomůže mu tak udržet si lepší teplotuDiskuse k článku Hubnutí se zeleným čajem

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Hubnutí se zeleným čajem