Jak hubnout a nepřibrat? Začněte jíst pravidelně jablka.

21 listopadu, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  7532

Chcete zhubnout a nevíte jak? Zařaďte do svého jídelníčku jablka. Jsou výborným zdrojem vitamínů, minerálů, obsahují taktéž i vlákniny. Velmi dobře pročišťují organismus a při hubnutí jsou potravinou číslo jedna.

Jablka a hubnutí

Jablka obsahují hodně pektinu (rozpustná vláknina), který podporuje peristaltiku střev. Jablka takto pomáhají organismu zbavit se jedů a udržují tak střeva v dobrém stavu. Pektin kromě toho, že pomáhá při hubnutí, snižuje také hladinu LDL cholesterolu v krvi.

Kromě pektinu se v jablkách nacházejí enzymy podporující trávení, například kyselina jablečná. Kyselina jablečná pomáhá tělu se zbavovat jedů, které mohou být důvodem vzniku celulitidy a pomáhá také rozkládat zbytky tuků v tělesných buňkách.

Podle výsledků studií, které se zabývají konzumací jablek, je dokázáno, že jablka snižují riziko vzniku některých druhů rakoviny. A co důležitější, chrání mozek před poškozením způsobeným Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou. Za tyto ochranné účinky zřejmě mohou antioxidanty kvercetin, epikatechin a procyanidín, které se nacházejí ve slupce. Proto bychom měli jíst jablka i se slupkou, abychom je neztratili.

Očistný program s jablky

Očistný program spočívá v tom, že jeden celý den jíme pouze jablka a vypijeme alespoň 8 velkých sklenic vody. Pročistíme tak organismus od škodlivých látek.

Zdravé hubnutí s jablky

Pokud chcete zdravě hubnout, zařaďte do svého jídelníčku jablka na snídani. Pokrájejte si je do ovocného salátu a smíchejte s nízkotučným jogurtem.

Živiny, které určitě najdete v jablkách:

  • vitamíny B3, C, E, K
  • betakaroten, biotin, kyselina listová
  • vláknina
  • sacharidy
  • kyselina jablečná
  • pektin
  • vápník, chrom, zinek, draslík, mangan, železo, hořčík, fosfor
Přečtěte si více: Jak zhubnout, ananas vám pomůžeDiskuse k článku Jak hubnout a nepřibrat? Začněte jíst pravidelně jablka.

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak hubnout a nepřibrat? Začněte jíst pravidelně jablka.