Jak nepřibrat přes Vánoce

12 prosince, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  2773
ako nepribrať cez vianoce

Průměrný člověk přibere v období od listopadu do ledna přibližně 3 kila. V těchto zimních měsících přibírají lidé snáze, protože se méně hýbou a samozřejmě, více si pochutnávají na vánočních pochoutek. Ale kdo chce být nešťastný ze svého přibírání přes Vánoce? Postupujte podle následujících tipů, jak se zbavit kil, které se na vás nalepí právě přes Vánoce.

Přístup

Pokud začnete vánoční pochutnávanie si na všem co vidíte bez toho, abyste si stanovili kritéria co ano a co ne, budete po Vánocích litovat, že jste se nedrželi na uzdě. Rozhodněte se, užít si svátky bez všech dobrot, které vám nabízejí. Vyberte si jen to, na co máte opravdu chuť, nemusíte ochutnávat přece všechno. Raději si řekněte, že dnes sníte jednu pamlsek a zítra další, ne všechny v jeden den.

Jezte pouze tolik, kolik potřebujete

Neusilujte při každém jídle natlačit do sebe vše, co vidíte a dokážete sníst a na konci si budete muset povolovat opasek. Udělejte to právě naopak! Vychutnejte si každé sousto, užijte si jídlo a ciťte se přitom skvěle. Tento tip vám zaručeně ušetří stovky nadbytečných kalorií z každého jídla. Pokud chcete ochutnat ze všeho, udělejte si malé porce a jezte jejich ve větších časových odstupech. Nezatížíte si tolik žaludek a zaručeně sníte méně.

Cvičte

I když začali svátky, určitě se nevzdávejte svého zažitého cvičení. Pokud jednou přestanete, bude se vám velmi těžko vracet zpět do formy. Pokud se vám opravdu nepodaří dostat do posilovny, udělejte si pár cviků doma, nebo jděte na delší procházku. Takové cvičení či procházka vám udrží na paměti, že chcete zůstat štíhlý a zdravý. Pamatujte také na to, že svátky nejsou o tom, jak sedět doma a sledovat televizi a pochutnávat si na oříšcích, koláčcích či čokoládě.

Dej to pryč

Pokud máte doma pochoutky připravené pro hosty, vytáhněte je jen tehdy, když přijdou a hned je dejte pryč, když odejdou. Nebudete tak mít sladké pokušení rovnou před sebou. A jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli. Pokud vás pochoutky i přes této řadě stále lákají, naberte si na talířek jen pár a zbytek nechte na potom.

Míra a dobrá vůle

Posnažte se přes Vánoce zůstat v klidu a bez stresu. Jakmile jste pod větším stresem, vzrůstá chuť na jídlo. Užijte si Vánoční svátky v klidu as rodinou. Obklopte se příjemnou atmosférou a pohodou. Raději si přečtěte dobrou knihu, či časopis, nebo zavolejte kamarádem, jak byste měli vyjídat ledničku.

Foto © Marco Mayer - Fotolia.com

Přečtěte si více: 10 tipů k rychlejšímu zhubnutí


Značky: vánoce


Diskuse k článku Jak nepřibrat přes Vánoce

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak nepřibrat přes Vánoce