Jak zhubnout a nemít chuť na sladké

6 listopadu, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  5506
ako schudnúť cvičením

Máte rádi sladkosti? Chuť na sladké je zcela přirozená a ne všechny cukry jsou ztělesněním zla. Zralé a sladké plody obsahují více živin než plody nezralé, což zařídila už sama příroda. Chuť na sladké se u každého liší. Lidé, kteří mají citliví metabolismus cukrů, mohou pociťovat po vyřazení sladkostí hlad a některým nepomůže nic jiného než úplná abstinence.

Rady na hubnutí bez sladkého pokušení

Prevence

Před chutí na sladké se chraňte dostatkem spánku a konzumací potravin, z nichž se cukr uvolňuje postupně. Zařaďte do svého jídelníčku více luštěnin, syrové zeleniny a ovoce a jako chuťovku müsli tyčinky.

Hodně pohybu

Vše, co vám zvedne náladu, brzdí chuť na sladké. Udělejte si alespoň 2x týdně čas na sport, který vás baví a spálíte při něm nějaké ty přebytečné kalorie.

Sladká tečka

Každodenní chuť na sladké řešíte tím, že si každý den dopřejete malý zákusek? Změňte to! Pokud si dáte plnohodnotné jídlo, které vás dostatečné zasytí, je zde velmi malá pravděpodobnost, že si najdete kousek místa na to, abyste si Zobl z dortíky.

Abstinence

Pokud se vám nedaří udržet v normě vaše "zákuskový" radovánky, bude pro vás nejlepší tento zlozvyk úplně vypustit ze svého života. Co to přesně znamená? Budete se muset definitivně rozloučit na 6 až 8 týdnů se sladkým. Po této době si mozek a zažívací trakt zvyknou na život bez cukru a přestanou toužit po zmrzlině, koláči či jiných kalorických bombách.

Foto © Minerva Studio - Fotolia.com
Diskuse k článku Jak zhubnout a nemít chuť na sladké

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout a nemít chuť na sladké