Jak zhubnout a spálit tuk? Fenykl je ideální volba.

23 listopadu, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  4280
fenikel a zdravá strava

Fenykl je vynikající zelenina při držení některé z redukčních diet a je tak vhodnou odpovědí na otázku jak zhubnout. Výborně spaluje tuky, stimuluje metabolismus a reguluje hladinu tuku v krvi. Fenykl je plný antioxidantů, čímž působí proti různým nemocem. Obsahuje fytoživiny kaempferol, rutin a kvertecín, které jsou silné antioxidanty. Kaempferol snižuje riziko vzniku srdečně - cévních onemocnění, rutin zlepšuje krevní oběh a kvertecín zabraňuje vzniku astmatu a zánětů. Další významnou složkou fenyklu je anethol, který působí proti křečím ve střevech.

Fenykl a hubnutí

Fenykl má výraznou chuť a příjemně ozvláštňuje každé jídlo. Lze konzumovat surový ale i uvařený. Také si z něj lze připravit pročišťující šťávu, která blahodárně působí na játra a trávicí soustavu. Stimuluje tak metabolismus a pomáhá při zdravém hubnutí.

Fenykl je dobře konzumovat při držení některé diety, protože pomáhá rozkládat tuky, přičemž z nich uvolňuje vodu která je uložena právě v tukových buňkách.

Živiny, které určitě najdete fenyklem:

  • vitamíny B3, B5, B6, C, E, K
  • kyselina listová, betakaroten, biotin
  • vláknina
  • fytoestrogeny
  • zinek, draslík, jód, železo, hořčík, mangan, vápník, selen, fosforDiskuse k článku Jak zhubnout a spálit tuk? Fenykl je ideální volba.

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout a spálit tuk? Fenykl je ideální volba.