Jak zhubnout? Oves je ideální pomocník při dietách!

22 listopadu, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  7104
chudnutie s ovsenými vločkami

Když chcete držet některou z diet, při které byste chtěli rychle a zdravě zhubnout, určitě si vyberte takovou, která vám dovolí konzumovat oves.

Oves a zdravé hubnutí

Oves je mimořádně výživná potravina, obsahuje mnoho minerálů, bílkovin ale i rozpustné vlákniny, která je velmi důležitá při správném fungování trávicí soustavy a proto je výborná při hubnutí.

Hlavní složka ovsa je betaglukan, je to rozpustná vláknina, která snižuje hladinu glukózy a inzulínu, která po konzumaci jídla stoupá. Proto je oves vhodný pro diabetiky a pro lidi, kteří trpí výkyvy hladiny cukru v krvi. Oves také posiluje imunitní systém a snižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi. Kromě toho oves zmírňuje změny nálady, protože stabilizuje hladinu estrogenu hlavně u žen, které trpí premenstruačním syndromem.

Oves je výborný pro lidi, kteří trpí syndromem dráždivého tračníku a gastritidou, jelikož zklidňuje trávicí soustavu. Také snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva, protože tlačí potravu i s karcinogeny střeva ven. Je také výborný pro lidi, kteří často trpí zácpami, protože zlepšuje činnost trávicí soustavy.

Jaký oves je vhodný při hubnutí?

Během držení diety při které se hubne, je lepší použít oves drcený nebo ovesná mouka. Instantní oves je rafinovaný a ztrácí ve větší míře výživné složky. Ovesnou kaši si připravíte se sušeným mlékem a nemusíte se bát nadbytečných kalorií.

Oves se může konzumovat surový nebo vařený a také je výborný při použití do koláčů.

Živiny, které určitě najdete v ovsu:

  • vitamíny B1, B2, B3, B5, E, K
  • kyselina listová, biotin
  • bílkoviny
  • vláknina
  • složené sacharidy
  • vápník, železo, křemík, selen, fosfor, hořčík, měď, mangan, draslík, zinekDiskuse k článku Jak zhubnout? Oves je ideální pomocník při dietách!

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout? Oves je ideální pomocník při dietách!