Jak zhubnout resp. nepřibrat na pracovišti

7 listopadu, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  3571
ako schudnúť a nepribrať na pracovisku

Typický pracovní den většiny z nás skládá z dlouhého sezení v kanceláři. Nejsme naprogramovaní k sezení ale k pohybu. Nedostatek pohybu je škodlivý nejen pro metabolismus ale i pro páteř. Pokuste se tedy sezení přerušovat vstáváním, procházením a aktivními přestávkami.

Tipy jak zhubnout resp. jak nepřibrat na pracovišti

Telefonujte vestoje

Zkuste telefonáty vyřizovat vestoje. Sezením při telefonátu určitě nezhubnete. Telefonování ve stoje má pozitivní vliv i na Váš projev v telefonu. Hlas je důraznější a snadněji si prosadíte svůj názor.

Přestávka na kávu opět vestoje

Najdete si vhodné místo, kde byste si kávu spolu s kolegy vychutnali ve stoje, což bude mít pozitivní dopad nejen na váš krevní oběh ale i na meziobratlové ploténky.

Procházka po obědě

Po vydatném ale zdravém obědě nezahálejte. Zkuste se na pracoviště projít pěšky, nebo pokud máte čas, zkuste si jít ještě něco vyřídit. Odpolední procházka podpoří metabolismus a spálí přebytečné kalorie, které vám brání v hubnutí.

Strečinkem proti nadváze a stresu

Konec pracovního dne je vhodná doba na několik protahovacích cviků. Uvolníte tak svaly a zbavíte se napětí, které se ve vás nahromaždilo během pracovního dne. Strečink a aerobik jsou při hubnutí doporučovány i jako večerní cvičení.

Stepper namísto rotopedu

Pokud po práci zvyknete ještě cvičit doma nebo v posilovny, zvažte výběr vhodného druhu cvičení, při kterém se nesedí. Pokud hubnete obvykle s rotopedem, zkuste ho občas vyměnit za stepper.

Foto © pressmaster - Fotolia.com

Diskuse k článku Jak zhubnout resp. nepřibrat na pracovišti

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout resp. nepřibrat na pracovišti

Komentáře nejsou povoleny.